ФСБ розробила секретний 10-річний план росії щодо дестабілізації Молдови
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ФСБ розробила секретний 10-річний план росії щодо дестабілізації Молдови

Головна мета документу — не допустити вступу Молдови в НАТО і в ЄС

This material is also available in English
ФСБ розробила секретний 10-річний план росії щодо дестабілізації Молдови
фото DR

Секретний план, складений російською ФСБ, детально описує варіанти дестабілізації Молдови, включаючи підтримку проросійських груп, використання православної церкви та загрозу припинення постачання природного газу.

Джерело. Про секретний документ пише CNN.

Документ був складений у 2021 році, щоб завадити вступу Молдови до НАТО і Євросоюзу. Його назва – «Стратегічні цілі російської федерації в Республіці Молдова».

Він був отриманий і вперше оприлюднений консорціумом ЗМІ, що включає VSquare та Frontstory, RISE Moldova, Expressen у Швеції, Центр журналістських розслідувань «Досьє», Yahoo News та Delfi.

У документі викладено 10-річну стратегію щодо включення Молдови у сферу впливу росії.

План включає посилення залежності Молдови від імпорту російського газу та розпалювання соціального конфлікту, а також спробу заблокувати спроби Молдови отримати вплив у проросійському Придністров'ї, де дислоковано близько 1500 російських солдатів.

П'ятисторінковий документ поділено на кілька заголовків з короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими цілями.

Серед короткострокових цілей: «підтримка молдовських політичних сил, які виступають за конструктивні відносини з російською федерацією», та «нейтралізація ініціатив Республіки Молдова, спрямованих на ліквідацію російської військової присутності в Придністров'ї».

Середньострокові цілі включають «протидію експансіоністській політиці Румунії в Республіці Молдова» та «протидію співпраці між Республікою Молдова та НАТО».

Довгострокові цілі – створення стійких проросійських груп впливу в молдовських політичних та економічних елітах і формування негативного ставлення до НАТО.

В останні тижні молдовська влада заарештувала кількох проросійських активістів, а також співробітника ПВК “Вагнер”, які намагалися проникнути в країну.

Україна та Сполучені Штати попереджають про спроби росії дестабілізувати молдовський уряд. Минулої п'ятниці Білий дім заявив, що «російські актори, деякі з яких нині пов'язані з російською розвідкою, прагнуть інсценувати та використовувати протести в Молдові як основу для розпалювання сфабрикованого повстання проти молдовського уряду».

Бекграунд. Як повідомлялося, Молдова перегляне свою позицію щодо санкцій проти росії і приєднається до більшості з них.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло