ЗМІ дізналися про термінове злиття банків UBS и Credit Suisse, про яке оголосять дуже скоро
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ЗМІ дізналися про термінове злиття банків UBS и Credit Suisse, про яке оголосять дуже скоро

Обговорюється як повний, так і частковий продаж деяких підрозділів Credit Suisse

This material is also available in English
ЗМІ дізналися про термінове злиття банків UBS и Credit Suisse, про яке оголосять дуже скоро
фото DR

Два найбільші швейцарські банки UBS та Credit Suisse готуються укласти угоду про злиття. Про успішне укладання угоди можуть оголосити вже цими вихідними, кажуть співрозмовники Financial Times, знайомі із ситуацією. Історична угода зі злиття викликала переполох у Швейцарії, пише видання.

За даними FT, Національний банк Швейцарії (SNB) та держрегулятор Finma повідомили міжнародним партнерам, що розглядають угоду з UBS як єдиний спосіб зупинити кризу довіри до Credit Suisse.

Джерела стверджують, що на тлі побоювань за фінансове становище Credit Suisse відтік депозитів із банку перевищив $10,8 млрд за добу наприкінці минулого тижня.

Ради директорів UBS та Credit Suisse зустрічаються у ці вихідні. Регулятори в США, Великій Британії та Швейцарії розглядають юридичну складову угоди, а також кілька поступок, яких добивався UBS, пише FT.

Банк, зокрема, попросив від уряду документ, що гарантує відшкодування збитків під час покриття майбутніх витрат.

Bloomberg дізнався, що обговорюється як повний, так і частковий продаж деяких підрозділів Credit Suisse (наприклад, управління активами). А про угоду можуть оголосити увечері у неділю.

Інтерес до активів Credit Suisse, за словами джерел, також виявляли німецький Deutsche Bank та американський BlackRock. Проте позиція SNB та Finma, які наполягають на «швейцарському» врегулюванні, обмежила коло потенційних учасників угоди, зазначає FT.

Бекграунд. Нагадаємо, акції банку Credit Suisse, який опинився в центрі європейської банківської кризи, впали на понад 30% після того, як стало відомо, що один з його головних акціонерів із Саудівської Аравії не підтримає банк додатковими фінансами.

Проте натупного дня акції Credit Suisse подорожчали на 24,22% після повідомлення про те, що банк візьме кредит на суму $54 млрд у ЦБ Швейцарії для підтримки ліквідності та довіри інвесторів.

Більше про це – в матеріалі Mind “Чому Credit Suisse має всі шанси вистояти”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло