Слідчий комітет росії відкрив справу проти прокурора та суддів Гаазького трибуналу

Слідчий комітет росії відкрив справу проти прокурора та суддів Гаазького трибуналу

У рф заявили, що видача ордеру на арешт путіна є незаконним

This material is also available in English
Слідчий комітет росії відкрив справу проти прокурора та суддів Гаазького трибуналу
фото DR

Слідчий комітет росії оголосив про кримінальну справу проти прокурора й суддів Міжнародного кримінального суду в Гаазі (МКС) після того, як той видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна та уповноважену з прав дитини у рф Марію Львову-Бєлову.

У слідчому комітеті заявили, що «переслідування президента росії та дитячого омбудсмена судом носить заздалегідь незаконний характер, оскільки підстав для притягнення до кримінальної відповідальності немає».

Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна та Львової-Бєлової 17 березня.

Ордери на арешт було видано на підставі заяв, поданих прокуратурою Міжнародного кримінального суду 22 лютого 2023 року.

«Пан владімір владімірович путін, який народився 7 жовтня 1952 року, президент російської федерації, імовірно, несе відповідальність за військовий злочин незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію російської федерації. Злочини, ймовірно, були скоєні на окупованій території України як мінімум з 24 лютого 2022 року. Є розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини, за скоєння діянь безпосередньо, разом з іншими особами та/або через інших осіб і за його нездатність належним чином контролювати цивільних і військових підлеглих, які вчинили зазначені дії».

У тому самому підозрюється й Львова-Бєлова.

При цьому наголошується, що спочатку ордери були секретними, проте інформацію вирішили зробити публічною «для запобігання подальшим злочинам».

Представник МЗС рф Марія Захарова у відповідь на рішення МКС заявила, що росія його не виконуватиме, оскільки «не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань щодо нього не несе».

Бекграунд. Більше про те, як цей ордер вплине на розклад політичних сил – у матеріалі Mind «Послання з Гааги: ордер на арешт путіна може стати поворотним моментом у війні. Що й кому цим хотів переказати Захід?».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло