ДБР викрило схеми експорту металобрухту, які завдали держбюджету збитків на 350 млн грн

ДБР викрило схеми експорту металобрухту, які завдали держбюджету збитків на 350 млн грн

Служба розслідує причетність працівників Волинської митниці до незаконних схем

ДБР викрило схеми експорту металобрухту, які завдали держбюджету збитків на 350 млн грн
Фото: ДБР

ДБР розслідує причетність працівників Волинської митниці до незаконних схем масштабного вивезення металобрухту до країн ЄС. Збитки оцінюються у 350 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Компанії, які експортують металобрухт до країн Євросоюзу, можуть отримати сертифікат EUR.1, коли підтверджують українське походження сировини. Він дозволяє зменшити сплату експортного мита зі 180 євро до 3 євро за тонну. Чимало підприємств, які не могли підтвердити походження сировини, надавали фіктивні документи, на підставі яких працівники митниці за винагороду оформлювали експортерам відповідний сертифікат.

За оперативними даними впродовж 2022–2023 років, внаслідок дії такої схеми, через Волинську митницю до країн ЄС комерсанти вивезли близько 45 000 тонн металобрухту. Державі завдано збитків на 350 млн грн.

Розпочато кримінальне провадження за фактами зловживань службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Бекграунд. Нагадаємо: електросталеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» вимушено зупинив роботу через дефіцит брухту, експорт якого за січень – лютий 2023 року було збільшено в 3,5 раза – до 24 800 тонн із 7100 тонн за січень – лютий 2022 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло