Найбільший банк Швейцарії оголосив про очищення своєї клієнтури від росіян під санкціями

Найбільший банк Швейцарії оголосив про очищення своєї клієнтури від росіян під санкціями

Банк залишає за собою право заблокувати їх рахунки з 6 травня

This material is also available in English
Найбільший банк Швейцарії оголосив про очищення своєї клієнтури від росіян під санкціями
фото DR

Швейцарський банк UBS, який є найбільшим за обсягом активів у країні і входить у топ-50 за цим показником у світі, розпочав масові перевірки клієнтів російського походження.

Джерело. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на лист, який UBS розсилає клієнтам.

Банк запитує у росіян-власників рахунків документи, що підтверджують статус їхнього перебування у Швейцарії.

Банк попереджає, що «залишає за собою право заблокувати банківські відносини з 6 травня». До цього терміну клієнти повинні надати копії паспорта країни проживання чи посвідки на проживання у Швейцарії.

Як випливає із листа UBS, банк має намір очистити клієнтську базу від росіян під санкціями. Перевірка проводиться «у зв'язку з заходами, ухваленими Федеральною радою країни щодо росії», йдеться у документі.

Бекграунд. Як повідомлялося, у понеділок UBS, під керуванням якого перебувають активи клієнтів на $3 трлн, оголосив про купівлю свого конкурента – швейцарського банку Credit Suisse.

Як пише The Moscow Times, Сredit Suisse прославився як «улюблений» банк російських олігархів і зберігав понад $30 млрд активів заможних росіян до початку російського вторгнення в Україну. Банк зазнав краху на тлі банківської кризи в США і рекордного відтоку клієнтських грошей – понад $100 млрд за один тільки січень.

Як ми писали, влада Швейцарії оголосила про плани виділити на порятунок національної банківської системи $280 млрд – суму, що дорівнює третині ВВП країни, що викликало шок в багатьох швейцарських політиків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло