Банки не видаватимуть державні кредити на антивоєнні та антикризові цілі – заступниця голови НБУ
Найближчим часом уряд має затвердити зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Найближчим часом уряд має затвердити зміни до держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%». З програми приберуть антивоєнні та антикризові (ковідні) кредити.
Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю журналу «ТОП-100. Рейтинги найбільших».
«Це не нові кошти, які надавали новим позичальником як обігові, а по суті було перекредитуванням клієнтів. Вони зменшували тиск на клієнта, допомагали банкам, але на економіку загалом вони позитивно не впливали», – пояснила Рожкова. Зазначається, що оновлений дизайн програми передбачатиме кредитування бізнесу й позичальників, які роблять внесок у збільшення ВВП.
За останніми даними Міністерства фінансів, у рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» лише за час дії воєнного стану українці отримали 7,1 млрд грн – як антикризові кредити та 55,4 млрд грн – на антивоєнні цілі. Загалом було укладено 23 629 кредитних договорів на загальну суму 94,4 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 17 990 кредитних договорів на суму 50,87 млрд грн).
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, уряд продовжив програму державної підтримки аграріїв під час посівної, йдеться також про пролонгацію виданих раніше кредитів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].