“Сі Цзіньпін візьме все, що зможе, від ослабленого путіна”: Китай ніколи не допомагає просто так — аналітики

“Сі Цзіньпін візьме все, що зможе, від ослабленого путіна”: Китай ніколи не допомагає просто так — аналітики

Сі стоїть перед вибором — підтримувати розпалювання війни Кремлем чи зосередитися на примиренні конфлікту

This text is also available in English
“Сі Цзіньпін візьме все, що зможе, від ослабленого путіна”: Китай ніколи не допомагає просто так — аналітики
фото kremlin.ru

Одне з важливих питань, яке виникне під час візиту президента Китаю Сі Цзіньпіна до москви цього тижня, полягає в тому, наскільки він допоможе ізольованій росії як на полі бою, так і поза ним – і що отримає від путіна за це.

Джерело. Про це йдеться в матеріалі CNBC.

Не секрет, що росія хотіла б, щоб Китай допоміг їй, поки вона застрягла в економічному та військовому глухому, спричиненому вторгненням в Україну.

Офіційно під час нинішньої зустрічі між Сі та путіним у москві, яка розпочнеться у вівторок, буде обговорюватися війна в Україні та “мирний план” Китаю.

Однак неофіційно аналітики кажуть, що президенти, ймовірно, також обговорять шляхи допомоги Китаю росії в обхід санкцій Заходу.

Геополітичні аналітики повністю погоджуються: Китай ніколи не діє виключно з альтруїзму, і завжди є ціна (або нагорода) за його підтримку чи втручання.

Очікується, що у вівторок Сі і путін виступлять зі спільною заявою, а також підпишуть інші угоди, пов’язані з енергетикою. При цьому аналітики кажуть, що Пекін прагне отримати доступ до російських товарів і ресурсів зі знижкою.

«путін слабкий, вступаючи в ці переговори, – зазначає Тімоті Еш, стратег з ринків, що розвиваються. – Цікаво, яку ціну вимагатиме Сі за порятунок путіна. Він повинен отримати з цього щось».

«Сі знає, що путін у відчаї та все більше залежить від Китаю. Тим краще, якщо путін готовий запропонувати Китаю довгострокові товарні угоди зі зниженням ціни. Китай візьме все, що зможе, від ослабленого путіна», – каже він.

Китай також буде розраховувати на підтримку росії, якщо вона вступить у збройний конфлікт з Тайванем, каже Аліція Бачульська, політичний співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.

“Але у короткостроковій перспективі економічні відносини між Китаєм і росією стануть ще більш асиметричними – коли росія стає дуже дешевим джерелом енергії для Китаю”, – додала вона.

Китай і росія мають багато спільного на ідеологічному рівні; обидві країни вже давно мають ворожі стосунки із Заходом і зневажають експансіоністську НАТО, і обидві поділяють бажання зменшити домінування США.

Однак Пекін буде стримуватися, щоб не зайти надто далеко в підтримці Кремля, який розпалює війну.

Тімоті Еш зазначив, що Китай діятиме обережно з росією, знаючи, щоб не спровокувати страх і занепокоєння серед країн, відомих як «Глобальний Південь» (термін, який використовується для країн у регіонах Латинської Америки, Африки, Азії та Океанії).

«Сі стоїть перед вибором: подвоїти зусилля, щоб підтримати путіна та озброїти його, щоб підтримувати війну в Україні, або зосередитися на мирних зусиллях. В першому випадку він просто втратить Глобальний Південь, тому я думаю, що Китай хоче дати путіну можливість зійти з похиленого трапу», – зазначив Еш.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні Сі Цзіньпін прибув до росії обговорити з путіним «мирний план» щодо війни в Україні. При цьому лідер Китаю висловив впевненість, що російський народ «сильно підтримає» путіна у його «добрих» починаннях.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло