“Сі Цзіньпін візьме все, що зможе, від ослабленого путіна”: Китай ніколи не допомагає просто так — аналітики
Сі стоїть перед вибором — підтримувати розпалювання війни Кремлем чи зосередитися на примиренні конфлікту

Одне з важливих питань, яке виникне під час візиту президента Китаю Сі Цзіньпіна до москви цього тижня, полягає в тому, наскільки він допоможе ізольованій росії як на полі бою, так і поза ним – і що отримає від путіна за це.
Джерело. Про це йдеться в матеріалі CNBC.
Не секрет, що росія хотіла б, щоб Китай допоміг їй, поки вона застрягла в економічному та військовому глухому, спричиненому вторгненням в Україну.
Офіційно під час нинішньої зустрічі між Сі та путіним у москві, яка розпочнеться у вівторок, буде обговорюватися війна в Україні та “мирний план” Китаю.
Однак неофіційно аналітики кажуть, що президенти, ймовірно, також обговорять шляхи допомоги Китаю росії в обхід санкцій Заходу.
Геополітичні аналітики повністю погоджуються: Китай ніколи не діє виключно з альтруїзму, і завжди є ціна (або нагорода) за його підтримку чи втручання.
Очікується, що у вівторок Сі і путін виступлять зі спільною заявою, а також підпишуть інші угоди, пов’язані з енергетикою. При цьому аналітики кажуть, що Пекін прагне отримати доступ до російських товарів і ресурсів зі знижкою.
«путін слабкий, вступаючи в ці переговори, – зазначає Тімоті Еш, стратег з ринків, що розвиваються. – Цікаво, яку ціну вимагатиме Сі за порятунок путіна. Він повинен отримати з цього щось».
«Сі знає, що путін у відчаї та все більше залежить від Китаю. Тим краще, якщо путін готовий запропонувати Китаю довгострокові товарні угоди зі зниженням ціни. Китай візьме все, що зможе, від ослабленого путіна», – каже він.
Китай також буде розраховувати на підтримку росії, якщо вона вступить у збройний конфлікт з Тайванем, каже Аліція Бачульська, політичний співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.
“Але у короткостроковій перспективі економічні відносини між Китаєм і росією стануть ще більш асиметричними – коли росія стає дуже дешевим джерелом енергії для Китаю”, – додала вона.
Китай і росія мають багато спільного на ідеологічному рівні; обидві країни вже давно мають ворожі стосунки із Заходом і зневажають експансіоністську НАТО, і обидві поділяють бажання зменшити домінування США.
Однак Пекін буде стримуватися, щоб не зайти надто далеко в підтримці Кремля, який розпалює війну.
Тімоті Еш зазначив, що Китай діятиме обережно з росією, знаючи, щоб не спровокувати страх і занепокоєння серед країн, відомих як «Глобальний Південь» (термін, який використовується для країн у регіонах Латинської Америки, Африки, Азії та Океанії).
«Сі стоїть перед вибором: подвоїти зусилля, щоб підтримати путіна та озброїти його, щоб підтримувати війну в Україні, або зосередитися на мирних зусиллях. В першому випадку він просто втратить Глобальний Південь, тому я думаю, що Китай хоче дати путіну можливість зійти з похиленого трапу», – зазначив Еш.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні Сі Цзіньпін прибув до росії обговорити з путіним «мирний план» щодо війни в Україні. При цьому лідер Китаю висловив впевненість, що російський народ «сильно підтримає» путіна у його «добрих» починаннях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].