путін в нагороду за “дружбу” пообіцяв китайському лідеру віддати весь російський ЗПГ

путін в нагороду за “дружбу” пообіцяв китайському лідеру віддати весь російський ЗПГ

росія перетворюється на сировинний придаток Китаю

This material is also available in English
путін в нагороду за “дружбу” пообіцяв китайському лідеру віддати весь російський ЗПГ
фото Getty Images\AFP

росія готова збільшити постачання природних ресурсів до Китаю, повідомив російський диктатор владімір путін за підсумками зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у Кремлі.

Джерело: “Интерфакс”

Переговори, які стали першою очною зустріччю путіна та Сі з початку вторгнення в Україну, за словами російського диктатора, «були успішними» і «пройшли в теплій і дружній атмосфері».

росія, як повідомив путін, має намір забезпечувати «безперебійне постачання нафти» Китаю, а також різко збільшить експорт газу.

За 2022-й рік трубопроводом «Сила Сибіру» «Газпром» мав прокачати до Китаю 15 млрд кубометрів, а до 2024 року його потужність, як очікується, вийде на планові 38 млрд кубів на рік.

«Сукупний обсяг постачання газу до 2030 року складе не менше 98 млрд кубічних метрів, плюс 100 млн тонн ЗПГ», – сказав путін.

При цьому названий путіним обсяг – це весь газ, який росія, згідно з планом, має виробляти до 2030 року, зазначає «Інтерфакс». Зараз вироблення ЗПГ – утричі менше і склало 32,3 млн тонн за 2022 рік.

«Російський бізнес спроможний задовольнити зростаючий попит з боку китайської економіки в енергоносіях як у рамках поточних проектів, так і тих, що зараз перебувають у процесі узгодження», – сказав путін.

Один із таких проектів – газопровід «Сила Сибіру-2» через територію Монголії потужністю 50 млрд кубометрів на рік. Цей проект знаходиться в стадії обговорення вже понад 7 років.

Також «є можливості для суттєвого нарощування експорту до КНР м'яса, зерна та інших категорій товарів», сказав путін.

росія віддає Китаю природні ресурси в обмін на підтримку, розповіло Financial Times джерело, близьке до Кремля.

За підсумками минулого року росія збільшила експорт нафти до Китаю майже на 10%, вугілля – на 21%, а газу – в 1,5 раза, вперше ставши його найбільшим постачальником. Китай у відповідь направив до росії електроніку і техніку на $4,8 млрд, замінюючи західні компанії.

Бекграунд. Нагадаємо, під час спільного виступу Сі Цзіньпін і путін закликали Захід і Київ “припинити дії, які продовжують війну в Україні” і підписали декларацію про економічну співпрацю.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло