путіну не вдалося забезпечити «безмежне» двостороннє партнерство рф із Китаєм – ISW

путіну не вдалося забезпечити «безмежне» двостороннє партнерство рф із Китаєм – ISW

Сі погоджується на більш стриманий варіант російсько-китайських відносин, ніж, імовірно, хоче путін

путіну не вдалося забезпечити 	«безмежне» двостороннє партнерство рф із Китаєм – ISW
Фото: Getty Images\AFP

Президенту рф владіміру путіну під час візиту голови КНР Сі Цзіньпіна до Москви не вдалося забезпечити «безмежне» двостороннє партнерство рф із Китаєм, на яке він, імовірно, сподівався.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 21 березня.

«путін і Сі підписали 21 березня «Спільну заяву рф і КНР про поглиблення всебічного партнерства і стратегічної співпраці, вступ в нову еру», в якій наголошувалося, що російсько-китайські відносини мають всеосяжний, стратегічний і найвищий рівень в історії», – йдеться у звіті.

Зазначається, що в спільній заяві викладено різні двосторонні наміри і підтверджено прихильність росії і Китаю державному суверенітету й територіальній цілісності один одного, серед інших дипломатичних обіцянок.

«Однак зобов'язання, взяті на себе Сі й Путіним, були помітно однобокими, що свідчить про те, що Сі погоджується на більш стриманий варіант російсько-китайських відносин, ніж, імовірно, хоче путін», – переконані аналітики.

Вони уточнили, що Сі похвалив Путіна, підтвердив прихильність Китаю перебуванню росії в РБ ООН, і посилив позицію Китаю щодо політичного врегулювання війни в Україні, проте китайський лідер «не пішов далі цих заяв».

«путін, навпаки, оголосив про низку заходів, які свідчать про збережену орієнтацію росії на Китай і залежність від нього в енергетичному та економічному секторах, які видаються вельми односторонніми порівняно з відносно поміркованими зобов'язаннями Сі», – додали в ISW.

Бекграунд. Нагадаємо, що лідер Китаю приїхав 20 березня до росії, щоб обговорити з президентом рф владіміром путіним «мирний план» КНР щодо завершення війни в Україні.

путін в нагороду за «дружбу» пообіцяв китайському лідеру віддати весь російський ЗПГ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло