Черкаський «Азот» з початку року перевищив довоєнні показники на 23% за обсягами виробництва

Черкаський «Азот» з початку року перевищив довоєнні показники на 23% за обсягами виробництва

У лютому обсяги виробництва установили максимум із початку повномасштабної війни

Черкаський «Азот» з початку року перевищив довоєнні показники на 23% за обсягами виробництва
Фото: пресслужба

Черкаський «Азот» у січні – лютому 2023 року за обсягами виробництва перевищив довоєнні показники на 23%, виготовивши 235 000 тонн мінеральних добрив.

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

У лютому 2023 року обсяги виробництва становили 123 700 тонн продукції на місяць – це максимальний показник із початку повномасштабної війни.

Ключовим продуктом, завдяки якому підприємство демонструвало зростання обсягів виробництва в січні – лютому 2023 року, став карбамід. Обсяги виробництва карбаміду за 2 місяці зросли на 196% – із 22,8 тис. тонн у 2022 році до 67,4 тис. тонн. Також майже на 10% зросли обсяги виробництва КАС – із 50,9 тис. до 56,2 тис. тонн. Обсяги виробництва аміачної селітри залишилися на тому самому рівні (-2%) – 102,2 тис. тонн.

«Цього року через військові ризики аграрії до останнього моменту відкладали ухвалення рішення про купівлю мінеральних добрив, був значний відкладений попит. Як результат, у січні – лютому попит на нашу продукцію суттєво зріс. Логічно, що підприємство збільшило завантаження потужностей до 70–75%. У березні ми не знижуємо завантаження, оскільки аграрії продовжують активно купувати добрива. Багато хто досі не сформував запасів, достатніх для проведення весняної посівної», – зазначає голова правління Черкаський «Азот» Віталій Скляров.

Він наголосив, що Черкаський «Азот» у березні та квітні продовжить працювати на 70–80% своєї потужності «допоки зберігатиметься підвищений попит з боку аграріїв». За його словами, сьогодні на підприємстві працюють усі базові цехи з виробництва добрив – цех аміаку, аміачної кислоти, аміачної селітри, карбаміду та КАС.

Бекграунд. З початку 2023 року азотний холдинг OSTCHEM знизив вартість карбаміду на 9 тис. грн до 29 тис. грн за тонну. Ціна аміачної селітри впала на 8,5 тис. грн. до 28,5 тис. грн. за тонну, на КАС – на 4 тис. грн. до 29 тис. грн. за тонну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло