Суд арештував активи російського олігарха Шелкова вартістю 20 млн грн

Суд арештував активи російського олігарха Шелкова вартістю 20 млн грн

Щодо Шелкова запроваджені санкції

Суд арештував активи російського олігарха Шелкова вартістю 20 млн грн
Російський олігарх Михайло Шелков
Фото: РБК

Суд в Україні заарештував активи підприємства, бенефіціарним власником якого є російський олігарх Михайло Шелков.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

«За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора судом накладено арешт на активи підприємства, бенефіціарним власником якого є російський олігарх – акціонер та член ради директорів російської компанії, що входить до складу корпорації «Ростех», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, службові особи ТОВ «ВСМПО Титан Україна» вчиняли дії, спрямовані на приховування активів, які перебували на його балансі, шляхом укладення «фіктивних» договорів купівлі-продажу з одним із приватних підприємств.

У прокуратурі зазначають, що ТОВ «ВСМПО Титан Україна» отримало в оренду від цього підприємства майно, яке нібито реалізовувалося, але надалі використовувалося у виробничій діяльності компанії.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, стосовно бенефіціарного власника передбачено обмежувальні заходи.

Бекграунд. Раніше конфісковані активи Шелкова перейшли в управління Фонду державного майна з метою їх подальшої приватизації або оренди. Серед конфіскованих активів 100% ТОВ «ВСМПО Титан Україна»‎, 100% ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат»‎, 100% ТОВ «Тай-Мінералс»‎, 100% ТОВ «Інвестагро»‎.

Шелков, якого називають «уральським титановим магнатом», посідає 59-е місце в російському списку Forbes, його багатство оцінюється в $1,5 млрд. Він є основним бенефіціаром і заступником голови ради директорів «ВСМПО-Авісма». Це один із найбільших у світі постачальників титану, який потрібен в авіабудуванні та космічній галузі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло