росія відправляє на фронт старі танки 1940-х років Т-54 и Т-55

росія відправляє на фронт старі танки 1940-х років Т-54 и Т-55

Застаріла техніка простіша в керуванні, але легко стане ціллю для більш сучасних машин

This material is also available in English
росія відправляє на фронт старі танки 1940-х років Т-54 и Т-55
Т-54
фото DR

Втрати російських військ в Україні змушують москву дедалі частіше задіювати на полі бою застарілу техніку.

Британська розвідка раніше звітувала, що виявила в лавах російських військ танки Т-62, які виготовлялися в СРСР з 1961 до 1975 року, пише ВВС.

Також в Україні було помічено бронетранспортери БТР-50, прийняті на озброєння ще 1954 року. Такі види техніки будуть вразливі в сучасній війні через відсутність реактивної броні та примітивні системи управління вогнем, зазначало Міністерство оборони Великої Британії.

У розпорядженні команди Conflict Intelligence Team також опинилися фотографії ешелону, що перевозить із Далекого Сходу танки Т-54/55.

Перші модифікації таких машин були використані армією СРСР ще у другій половині 1940-х років, а Т-55 – у 1958. Ключовими мінусами цих моделей у сучасних умовах називають відсутність далекомірів і балістичних обчислювачів, примітивні приціли та неповноцінну стабілізацію зброї.

Найімовірніше, у справжніх боях вони ніколи не брали участі, а використовувалися регіональною владою для проведення військових парадів або й зовсім стояли в музеях, пише видання.

У відправці Т-54 і Т-55 на фронт може бути ще один сенс – їх набагато простіше освоювати мобілізованим. Сучасні танки сімейств Т-72, Т-80 та Т-90 надто складні, щоб довірити їх людям, у яких буде відносно небагато часу, щоб навчитися на них їздити та стріляти.

Тому велика вірогідність того, що екіпажі цих машин не будуть професійними, а отже, і використовувати потенціал навіть таких старих танків на 100% вони не зможуть, зазначає ВВС.

Бекграунд. Нагадаємо, на думку військових експертів, російський наступ під Бахмутом наближається до своєї кульмінації, не приносячи суттєвих результатів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло