Фінляндія затримала судно з російськими добривами через санкції

Фінляндія затримала судно з російськими добривами через санкції

За даними портової компанії, це перший випадок, коли на вантаж було накладено ембарго через санкції

This material is also available in English
Фінляндія затримала судно з російськими добривами через санкції
yle.fi

Російське вантажне судно Swem було затримано в порту Котка через санкції ЄС проти росії. Вантажне судно мало прийняти вантаж добрив у компанії, яка належить російському олігарху, включеному до списку санкцій ЄС.

Джерело. Про це повідомляє фінське видання Yle.

В даний час судно знаходиться за межами порту в очікуванні інформації, чи можна отримати дозвіл на вивіз із країни. Міністерство закордонних справ Фінляндії, яке займається з'ясуванням питання, було поінформовано про транспортування добрив минулого тижня.

“У співпраці з владою ми виявили, що вантаж включає добрива, які, ймовірно, належать особі, включеній до списку санкцій ЄС. Згідно з правилами ЄС, активи мають бути заморожені у разі виявлення”, – розповіли в Міністерстві закордонних справ країни.

Міністерство не повідомляє, про якого олігарха йдеться.

У відомстві кажуть, що швидше за все, вантаж зможе продовжити свій шлях після отримання дозволу: вантаж можуть пропустити, якщо він прямує до третьої країни і необхідний для забезпечення виробництва продуктів харчування.

За словами виконавчого директора порту Хаміна-Котка Кіммо Наскі, це перший випадок, коли санкції ЄС перешкоджали просуванню вантажу у порту Фінляндії.

За непідтвердженою інформацією розмір партії добрив, зупиненої в Котка, становить 20 000 тонн. За нинішніми цінами вартість вантажу на світовому ринку може становити близько 10-12 млн євро.

Бекграунд. Нагадаємо, український суд арештував активи російського олігарха Шелкова вартістю 20 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло