Світовий банк підрахував кошти на відновлення України: сума зросла до $400 млрд

Світовий банк підрахував кошти на відновлення України: сума зросла до $400 млрд

Найбільше зростання вартості відновлення відбулося в енергетиці

This material is also available in English
Світовий банк підрахував кошти на відновлення України: сума зросла до $400 млрд
фото DR

Світовий банк, Єврокомісія та Кабінет Міністрів України підвищили оцінку вартості відновлення країни після війни. Якщо у вересні 2022 року вони оцінювали необхідну суму в $349 млрд, то тепер вважають, що для цього знадобиться не менше $411 млрд.

Джерело. Про це пише ВВС.

Крім того, в їхній експрес-оцінці йдеться про те, що Україні знадобиться близько $14 млрд на термінові проекти відновлення цього року. Це на $11 млрд більше, ніж закладено в українському бюджеті.

Найбільше пропорційне зростання вартості відновлення відбулося в енергетиці, де збитки більш ніж уп'ятеро перевищили рівень червня 2022 року, повідомляє Світовий банк.

З осені минулого року росія продовжувала масовані удари по українських енергетичних об'єктах, що призвело до аварійних та віялових відключень електрики по всій країні.

Найбільше постраждали прифронтові області – Донецька, Харківська, Луганська та Херсонська.

«Підтримка України – це вкладення і в країну, і в світову економіку», – сказала віце-президент Світового банку по Європі та Центральній Азії Ганна Б'єрде, коментуючи нову оцінку. «Підтримка інвестицій з публічних фондів має поєднуватись із серйозною приватною підтримкою, щоб зібрати кошти, необхідні на реконструкцію», – зазначила вона.

Бекграунд. Як повідомлялося, у лютому міжнародні партнери поповнили бюджет України більш ніж на 50 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло