У Польщі попередили про засилля російської пропаганди в італійській пресі
Кремль поширює дезінформацію, що настрої польського суспільства щодо України змінилися

Наративи російської пропаганди регулярно з’являються у провідних інформаційних програмах і в італійській пресі. Про це попередив уповноважений уряду Польщі з питань безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин, пише Польське радіо.
«Однією з головних платформ російської дезінформації в Європі є традиційні італійські медіа та соціальні медіа-платформи», – написав міністр Станіслав Жарин у Твіттері.
Він зазначив, що популярні в Італії програми про поточні події та італійська преса регулярно містять коментарі, які збігаються з російською пропагандою, і що російські пропагандисти часто користуються у них свободою слова.
За словами уповноваженого, російська пропаганда постійно використовує ці інсинуації для нападу на Польщу. Кремлівський контент також регулярно проникає в інфосферу західноєвропейських країн.
«Останніми днями в проросійських акаунтах італійського Twitter з'являються повідомлення, які збігаються з російською пропагандою та взяті з російських ЗМІ щодо антиукраїнських і антинатовських акцій протесту в (польському місті) Бидгощі», – зазначив Станіслав Жарин.
В італійській пресі це подається як “зміна у ставленні польського суспільства” до України та “зростання антиукраїнських настроїв серед поляків” із вимогою припинити підтримку України та втягувати Польщу в «не нашу війну».
За словами міністра Жарина, відеозапис демонстрації в Бидгощі, заснований на повідомленнях російських ЗМІ, поширених італійськими акаунтами, супроводжувався коментарем про те, що «навіть Польща прокинулася щодо України», а поляки «не хочуть гинути за Бандеру».
За словами Жарина, заснована на брехні стаття А. Токі, що нібито НАТО готується відправити 20 тисяч польських військових на війну в Україну, також набула популярності на італійських новинних порталах.
За словами міністра Жарина, приклади контенту, який з’являється в італійських ЗМІ, свідчать про високий ступінь проникнення росії в інфосферу країни.
Російське повідомлення, яке просочується до західної громадської думки, викликає занепокоєння, оскільки воно впливає на сприйняття російської агресії та самої росії.
«Кремль постійно використовує дезінформаційну діяльність для досягнення військових і політичних цілей. Російська кампанія, націлена на НАТО, Україну, ЄС і США, спрямована на західні суспільства, зорієнтована на побудову сприятливого для рф наративу», – наголосив посадовець.
Бекграунд. Як повідомлялося, росіяни запустили потужну пропаганду у Facebook: в ЦСК порадили, як з нею боротися.