«Метінвест» з Європейським судом з прав людини оцінює збитки через війну та готує позов проти росії

«Метінвест» з Європейським судом з прав людини оцінює збитки через війну та готує позов проти росії

Знищення самої лише «Азовсталі» коштуватиме росіянам десятки мільярдів євро

This material is also available in English
«Метінвест» з Європейським судом з прав людини оцінює збитки через війну та готує позов проти росії
Фото: Метінвест

Гірничо-металургійна група «Метінвест» разом із консультантами Європейського суду з прав людини оцінює збитки від втрати своїх активів внаслідок вторгнення РФ в Україну та готує позов проти країни-агресора.

Про це повідомив генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков в інтерв'ю італійській Il Secolo.

«Це будуть мільярди... Якщо говорити лише про маріупольський комбінат, то йдеться про десятки мільярдів євро збитків. І фактично зараз ми оцінюємо збитки з Європейським судом з прав людини і готуємо судовий позов проти росії», – сказав він.

За словами Риженкова, у лютому 2022 року компанія обговорювала з групою Cosulich нові морські маршрути з Маріуполя, з групою Marcegaglia – виробництво рулонів, а також з іншою італійською групою – нові проєкти для маріупольського заводу. Але потім усе змінилося, однак путін припустився фундаментальної помилки: не лише недооцінив українську армію, а й не врахував, скільки друзів в України.

При цьому Риженков наголосив на важливості думати про те, що буде після відновлення.

«Ми маємо підготуватися до того, що буде далі. Ваша прем'єр-міністерка Джорджа Мелоні зазначила, що італійські компанії стануть головними діючими силами відновлення, і ми готові бути їхніми партнерами. Я впевнений, що так і буде», – вважає Риженков.

І додав, що через рік війни група наголошує на стабілізації ситуації на своїх закордонних активах, насамперед в Італії, де відновилося виробництво.

«Ми перебудовуємо логістику та ланцюжок поставок наших двох заводів в Італії та Великій Британії, які зараз працюють у звичайному режимі. За цей рік ми знайшли нові джерела поставок: наприклад, вугілля тепер постачають шахти до США, які підтримують нас на регулярній основі. В Україні ситуація набагато складніше, особливо з погляду логістики та постачання електроенергії, але виробництво стали завантажено на 60–65%, гірничо-збагачувальних комбінатів – на 25–40%», – констатував СЕО, наголосивши, що Італія залишається ключовим ринком групи і є зацікавленість збільшити присутність в Італії.

Бекграунд. Нагадаємо: у Маріуполі повністю знищено металургійний гігант «Азовсталь» і майже на 80% зруйновано ММК ім. Ілліча (третій і другий за потужностями заводи України), що належать Ринату Ахметову та Вадиму Новінському.

Більшість металургійних підприємств «Метінвесту» у Дніпропетровській та Запорізькій областях скоротила виробництво через воєнні дії. Іноді вони працювали на третину потужностей, а почасти – йшли в простій. Сьогодні заводи потроху відновлюють діяльність.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло