НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen до списку міжнародних спонсорів тероризму

НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen до списку міжнародних спонсорів тероризму

Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані «днр/лнр» через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування окупантам

НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen до списку міжнародних спонсорів тероризму
Фото: EPA

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи банку в росії та офіційне визнання так званих «днр» і «лнр» через своє представництво в росії.

Про це йдеться у повідомленні НАЗК.

«Банк на 200% скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 разу більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф 559 млн євро. Це дорівнює вартості близько 95 ракет «Калібр», якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста. Національний банк України констатує відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку», – зазначено в повідомленні НАЗК у телеграм-каналі.

Так, Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані донецьку та луганську «народні республіки» через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити), фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини. До того ж банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

Бекграунд. Нещодавно повідомлялося, що топменеджмент Raiffeisen обговорював потенційний обмін активів у росії зі Сбєрбанком. Можлива угода зі Сбєрбанком дозволить сторонам вирішити питання щодо компенсації власних втрат: Сбєрбанк зможе нівелювати збитки від втрати Sberbank Europe, а RBI – неможливість отримання дивідендів від російської «дочки». У схемі допускається участь і білоруської доньки RBI – її дивіденди та субординовані кредити можуть відійти Сбєрбанку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло