Падіння банку Credit Suisse зіпсувало репутацію Швейцарії як центру управління капіталом - експерти
Є сильна конкуренція з боку інших центрів, таких як Люксембург і Сінгапур

Падіння банку Credit Suisse завдало серйозного удару по репутації Швейцарії як провідного світового центру управління капіталом, попереджають експерти, оскільки поставило під сумнів стабільність, а також ефективність регулювання та корпоративного управління.
Джерело. Про це пише Reuters.
Швейцарія управляє міжнародними активами на суму $2,6 трлн, згідно з дослідженням Deloitte від 2021 року, що робить її найбільшим у світі фінансовим центром, який випереджає Велику Британію та США. Але є сильна конкуренція з боку інших центрів, таких як Люксембург і особливо Сінгапур.
«Банкіри в Сінгапурі відкривають шампанське», – сказав Reuters Артуро Брі з Міжнародного інституту управлінського розвитку в Лозанні.
Пошарпаний роками скандалів і збитків, Credit Suisse боровся з кризою довіри протягом кількох місяців, перш ніж його доля була вирішена всього за кілька днів минулого тижня: швейцарська влада виступила посередником у поглинанні банку більшим конкурентом – UBS.
Довіра до Швейцарії як до стабільної, передбачуваної країни підірвана, наприклад, рішенням списати активи власників облігацій Credit Suisse, зазначив Брі.
При цьому власники цих облігацій AT1 не отримають нічого, тому що натомість акціонери, які зазвичай стоять нижче за власників облігацій за черговістю компенсацій, отримають $3,23 млрд.
Хоча облігації AT1, випущені Credit Suisse, мали бути списані у разі «виникнення загрози життєздатності» банку, його падіння стало повною несподіванкою.
Асоціація швейцарських банкірів спробувала зберегти бравий вигляд, представивши порятунок Credit Suisse, здійснений урядом, центральним банком і регулятором як свідчення сили.
Незважаючи на цей оптимізм, кількість банків в країні скоротилася до 239 порівняно з 356 у 2002 році.
Крім того, влада Швейцарії ввела в дію надзвичайний акт про ліквідність, що дозволяє надати до 100 млрд швейцарських франків Credit Suisse.
Профспілки та політики з гнівом сприйняли цю інформацію, оскільки покриття збитків у 9 млрд франків може в результаті лягти на плечі платників податків.
Бекграунд. Як повідомлялося, Швейцарія виділить $280 млрд на порятунок Credit Suisse, це викликало шок серед політиків країни.
Більше про це – в матеріалі Mind “Чому Credit Suisse «майже» збанкрутував та чи має шанси вистояти”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].