Банк Англії водинадцяте поспіль підвищив ставку

Банк Англії водинадцяте поспіль підвищив ставку

Банківська система Великобританії залишається стійкою, вважає FPC

Банк Англії водинадцяте поспіль підвищив ставку
Фото: Getty Images

Банк Англії підвищив ставку на 25 базисних пунктів, до 4,25% річних. Підвищення ставки відбулося вже 11 разів поспіль.

Про це повідомила пресслужба банку.

«На засіданні, яке завершилося 22 березня 2023 року, комітет з грошово-кредитної політики Банку Англії більшістю голосів (сім проти двох) проголосував за підвищення банківської ставки на 0,25 процентного пункту, до 4,25%. Два члени вважали за краще зберегти банківську ставку на рівні 4%», – йдеться у повідомленні.

Регулятор зауважив волатильність на світових фінансових ринках після закриття американського Silicon Valley Bank, а також поглинання швейцарського Credit Suisse конкурентом UBS.

Водночас Комітет з фінансової політики Банку Англії (FPC) вважає, що банківська система Великобританії «залишається стійкою, демонструє хороші показники ліквідності та можливості для продовження підтримки економіки в широкому діапазоні економічних сценаріїв, включаючи період більш високих банківських ставок».

Зазначається, що інфляція споживчих цін за рік впала з 10,5% у грудні до 10,1% у січні, але потім зросла до 10,4% у лютому, що на 0,6 в. п. вище, ніж очікувалося в лютневому звіті. Втім очікується, що інфляція значно знизиться у ІІ кварталі 2023 року – до нижчого рівня, ніж очікувалося в лютневому звіті.

Бекграунд. Нагадаємо, що головні центральні банки, зіткнувшись із ризиком швидкої втрати довіри до стабільності фінансової системи, у неділю вжили заходів для посилення потоку готівки по всьому світу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло