У Литві вирішили позбавляти громадянства за підтримку держави-агресора

У Литві вирішили позбавляти громадянства за підтримку держави-агресора

Рішення стосується тільки осіб із двома громадянствами

This material is also available in English
У Литві вирішили позбавляти громадянства за підтримку держави-агресора
фото Shutterstock

Парламент Литви (Сейм) ухвалив рішення позбавляти литовського громадянства за підтримку держав-агресорів. Справа пов'язана з торішнім виступом пари литовських фігуристів на російському пропагандистському заході.

Джерело. Про це пише Польське радіо.

Згідно з поправкою, литовського громадянства можуть позбавити, якщо громадянин іншої країни, який отримав його у порядку винятку, своїми діями загрожує інтересам і безпеці Литви або її союзників.

Литовські ЗМІ зазначають, що громадянами країни у такий спосіб стали понад 800 осіб, і тільки їх стосуватимуться нові правила.

Частина опозиції та правових кіл критикують поправку, оскільки, на їхню думку, вона несумісна з Конституцією та міжнародним правом.

Рішення литовських депутатів пов'язане зі справою фігуристів Маргаріти Дроб'язко та Повіласа Ванагаса.

Торік у серпні литовська пара взяла участь у шоу в Сочі, організованому російською фігуристкою Татьяною Навкою, дружиною Дмітрія Пєскова.

Їхній від'їзд до росії розкритикувала влада Литви. Президент Гітанас Науседа викреслив їх зі списку нагороджених орденом Великого князя Литовського Гедиміна.

Спікер литовського Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен заявила, що виступ на цьому заході перекреслює їхні досягнення.

Маргаріта Дроб'язко отримала литовське громадянство в 1993 році. Дроб'язко і Ванагас завоювали перші в історії Литви медалі у фігурному катанні. Загалом вони брали участь у п’яти Олімпійських іграх.

Бекграунд. Нагадаємо: Сейм Литви одноголосно підтримав резолюцію Про Обмеження впливу держави-терориста росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло