МВФ прогнозує ризики для світової економіки у 2023 році

МВФ прогнозує ризики для світової економіки у 2023 році

Глава МВФ сподівається, що на цьому тлі Китаю вдасться стати локомотивом для світової економіки

This material is also available in English
МВФ прогнозує ризики для світової економіки у 2023 році
Фото: flickr.com

Голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що 2023 рік буде ще одним складним періодом, коли глобальне зростання сповільниться до рівня нижче 3% через тиск наслідків пандемії та війни в Україні на економічну активність.

Про це повідомляє Reuters.

Георгієва заявила про зростання ризиків для світової фінансової стабільності й закликала уряди країн до збереження пильності.

За її словами, навіть з кращими прогнозами на 2024 рік глобальне зростання залишатиметься значно нижчим за історичний середній показник у 3,8%, а загальний прогноз залишається слабким.

МВФ, який передбачив світове зростання на 2,9% у 2023 році, планує опублікувати нові прогнози наступного місяця. Георгієва зауважила, що політики в країнах з розвиненою економікою «рішуче відреагували на ризики фінансової стабільності» після банкрутства банків, але навіть у цьому випадку потрібно «залишатися пильними».

Глава МВФ сподівається, що на цьому тлі Китаю вдасться стати локомотивом для світової економіки: «Потужний економічний підйом Китаю з прогнозованим зростанням ВВП на 5,2% у 2023 році дає певну надію для світової економіки, оскільки очікується, що на Китай припадатиме близько третини світового зростання у 2023 році».

За оцінками МВФ, кожний 1 відсотковий пункт зростання ВВП у Китаї призводить до зростання на 0,3 відсоткових пункти в інших економіках Азії.

Георгієва закликала політичне керівництво Китаю працювати над підвищенням продуктивності та перебалансуванням економіки від інвестицій до більш тривалого зростання, що базуватиметься на споживанні, у тому числі шляхом ринкових реформ і вирівнювання умов ведення бізнесу між приватним сектором і державними підприємствами.

Такі реформи можуть збільшити реальний ВВП на 2,5% до 2027 року та приблизно на 18% до 2037 року. Вона підкреслила, що перебалансування економіки Китаю також допоможе Пекіну досягти кліматичних цілей, оскільки перехід до зростання на основі споживання охолодить попит на енергію, скоротить викиди та послабить тиск на енергетичну безпеку. За її словами, це може скоротити викиди вуглекислого газу на 15% протягом наступних 30 років, що призведе до падіння глобальних викидів на 4,5% за той самий період.

Бекграунд. Нагадаємо: на початку року Георгієва заявляла, що третина світової економіки опиниться під загрозою рецесії у 2023 році. При цьому темпи зростання сповільнюють одночасно США, ЄС і Китай. Георгієва додала, що половина економіки Європейського Союзу також цьогоріч увійде в рецесію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло