США змінили маршрути своїх безпілотників над Чорним морем після інциденту з російськими Су-27
Тепер їх можливості збирати розвіддані обмежені

Рішення США направити свої розвідувальні безпілотники далі на південь над Чорним морем після зіткнення російського літака з американським дроном на початку цього місяця «безумовно обмежує нашу здатність збирати розвіддані», пов’язані з війною в Україні, сказав CNN високопоставлений американський військовий чиновник.
Політ безпілотників на великі відстані знижує якість розвідувальних даних, які вони можуть зібрати, пояснив посадовець, зазначивши, що супутники-шпигуни можуть певною мірою компенсувати це, але мають менший час над цілями. Тому ефективність порівняно з розвідувальними безпілотниками знизилася.
Тепер дрони розміщені далі від Кримського півострова та східних районів Чорного моря. Згідно з новими маршрутами, польоти будуть здійснюватися на відстані понад 75 км від узбережжя України, а не 22 км, які зазвичай вважаються кордонами повітряного простору країни.
Нові маршрути були розроблені для того, щоб «запобігти провокаціям», оскільки адміністрація президента Джо Байдена продовжує ретельно уникати будь-яких інцидентів, які можуть перерости у прямий конфлікт із росією.
Чиновник додав, що поки польоти безпілотників продовжуватимуться альтернативними траєкторіями, однак у перспективі США розраховують повернутися до маршрутів, що проходять ближче до контрольованої росією території.
Російський винищувач Су-27 зіткнувся з американським розвідувальним безпілотником MQ-9 над Чорним морем 14 березня, після чого дрон упав у міжнародні води. У Вашингтоні стверджували, що літак здійснив «небезпечне та непрофесійне перехоплення» і пошкодив гвинт апарату, а перед цим скидав на нього паливо.
Збиття безпілотника стало першим випадком прямого фізичного контакту військових літаків росії та США з моменту вторгнення путіна в Україну.
Бекграунд. Нагадаємо, США опублікували відео збиття російським Су-27 американського безпілотника.