Депутати Ради пропонують страхувати експорт агропродукції під час воєнного стану – законопроєкт

Депутати Ради пропонують страхувати експорт агропродукції під час воєнного стану – законопроєкт

Йдеться про відшкодування до 85% збитків аграріїв, пов'язаних зі сплатою штрафів за порушення термінів виконання договорів внаслідок війни

This material is also available in English
Депутати Ради пропонують страхувати експорт агропродукції під час воєнного стану – законопроєкт

Народні депутати (Олександр Гайду, Сергій Лабазюк, Марина Нікітіна та інші) зареєстрували законопроєкт №9146 щодо страхування експорту агропродукції під час воєнного стану.

Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення рф експорт зернових обігнав чорні метали та посів перше місце. «Агропродукція наразі є головним експортним джерелом надходження валюти для України, а світова потреба у вітчизняній продукції суттєво посилює підтримку будь-яких українських ініціатив в межах світової продовольчої безпеки», – йдеться в пояснювальній записці. 

Водночас агровиробники через війну не завжди можуть дотримуватися термінів постачання продукції, що тягне за собою накладення пені, штрафів за договором, додаткових логістичних витрат. Додаткове фінансове навантаження лягає виключно на плечі аграрія. Згідно із Законом України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності», більшість агропродукції (у тому числі продукти переробки сировини) заборонена до страхування.

На час дії воєнного стану та ще рік після його припинення/скасування депутати пропонують страхувати експорт пшениці, сої, ріпаку, олії, макухи, м'яса від випадків простою, затримки, несвоєчасного виконання договору, спричинених війною. Згідно із документом, виробники зможуть відшкодувати до 85% страхової суми. 

Таке страхування буде здійснювати Експортно-кредитне агентство (уповноважене урядом агентство) у межах свого статутного капіталу, а також шляхом перестрахування інвестицій в іноземних страхових компаніях. Нині ЕКА може страхувати лише товари з високою доданою вартістю.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, уряд продовжив програму державної підтримки аграріїв під час посівної.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло