ОНОВЛЕНО: ENTSO-E збільшила граничну потужність імпорту електроенергії до України до 850 МВт

ОНОВЛЕНО: ENTSO-E збільшила граничну потужність імпорту електроенергії до України до 850 МВт

Обмеження щодо імпорту зменшені на 150 МВт. Проте це ще не межа, каже «Укренерго»

ОНОВЛЕНО: ENTSO-E збільшила граничну потужність імпорту електроенергії до України до 850 МВт
ФОТО: F3.DE

ОНОВЛЕНО о 17:02, доданий коментар «Укренерго»:

Компанія-оператор енергосистеми України «Укренерго» зазначила, що Україна і ЄС продовжують роботу над розширенням пропускної спроможності міждержавних електромереж, і що нинішні цифри «не є фінальними».

«ENTSO-E та «Укренерго» продовжують розрахунки максимально можливої пропускної спроможності для комерційних обмінів електроенергією. Найближчим часом пропускна спроможність буде переглянута як для імпорту, так і для експорту», – підкреслили в компанії.

Уточнюється, що максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії в Європу наразі залишається на рівні 400 МВт. Україна не експортує електроенергію в країни ЄС з 11 жовтня 2022 року.

Раніше Єврокомісія повідомила, що оператори системи передачі (ОСП) континентальної Європи ENTSO-E ухвалили рішення збільшити технічну можливість постачання електроенергії в Україну до 850 МВт з нинішніх 700 МВт.

За словами комісара ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон, під час зустрічі міністрів було поінформовано про плани постачати в Україну сонячні батареї для забезпечення електропостачанням лікарень та іншої громадської інфраструктури.

Підкреслюється, що збільшення потужності ухвалене, щоб проявити непохитну підтримку України Європейським енергетичним об’єднанням.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ENTSO-E дозволила імпорт електроенергії в Україну потужністю до 700 МВт без добових обмежень.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло