Управитель «Моршинської» має погоджувати свої дії з власником компанії – АРМА
Це законодавча вимога до управління конфіскованими активами

Управитель арештованих активів «Моршинської» зобов'язаний погоджувати свої дії з власником.
Про це йдеться у повідомленні АРМА.
Це особливість управління арештованими активами у вигляді частки у статутному капіталі чи акцій, паїв, визначена частиною сьомою статті 21 закону про АРМА.
Відповідно до положень вказаної статті, у разі здійснення управління активами у вигляді частки у статутному (складеному) капіталі чи акцій, паїв управитель під час здійснення повноважень власника зобов’язаний погоджувати свої дії з власником таких активів.
«Така законодавча вимога суттєво ускладнює процеси управління, особливо в умовах збройної агресії з боку рф... При цьому ситуація, за якої управитель під час війни з росією має запитувати російського власника згоди на управління активом на території України, – очевидно є нонсенсом», – зазначали раніше в АРМА.
У свою чергу компанія IDS Ukraine, якій належали арештовані активи, відповідаючи на запит Mind, повідомила, що юридично належить кіпрській компанії International Distribution Systems Limited. «Саме належні цій компанії 100% акцій в українських компаніях групи були арештовані судом в червні 2022 р. Отже, у разі виникнення потреби узгоджувати дії управителя, звернення має бути адресовано саме до вказаної компанії», – йдеться у відповіді.
Відповідно до структури власності, 34,83% акцій компанії належить родині Патаркацишвілі, 7,73% – уряду Грузії та 7,45% – міноритарним акціонерам, серед яких громадяни України. Разом – понад 50% компанії. «Акціонери, які мають подвійне громадянство, одне з яких російське (зокрема, Михайло Фрідман та його партнери), знаходяться під санкціями. Відповідно до міжнародного законодавства та законодавства України не мають доступу до управління компанією та отримання доходу від її діяльності. Тому будь-які можливі твердження щодо необхідності погодження рішень з підсанкційними акціонерами є завідомо хибними та маніпулятивним», – наголошують в IDS Ukraine.
У холдингу вважають, що АРМА, оголошуючи конкурс на управителя корпоративними правами, порушило законодавчі норми.
Бекграунд. Напередодні у пресслужбі холдингу IDS Ukraine заявили, що компанія «Карпатські мінеральні води», яка стала переможцем конкурсу, може отримати статус управителя лише активами у вигляді акцій. Це надасть можливість приймати рішення з питань порядку денного на загальних зборах акціонерів – рішень, які знаходяться поза межами безпосереднього здійснення управління операційною діяльністю IDS Ukraine.
«Проте навіть у цьому випадку управитель не є повністю самостійним і незалежним гравцем. Згідно із законом про АРМА, він зобов’язаний погоджувати будь-які рішення з поточним акціонером – International distribution systems limited. Дозволяти щось, що може негативно вплинути на бізнес, акціонери не будуть», – повідомили в IDS Ukraine.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].