Білий дім: росія готує делегацію до Північної Кореї, щоб отримати від неї більше зброї

Білий дім: росія готує делегацію до Північної Кореї, щоб отримати від неї більше зброї

росія активно прагне отримати додаткові боєприпаси з Північної Кореї

This material is also available in English
Білий дім: росія готує делегацію до Північної Кореї, щоб отримати від неї більше зброї
фото Shutterstock

За словами представника Ради національної безпеки США Джона Кірбі, росія має намір направити делегацію до Північної Кореї – таким чином Кремль збирається домовитися з Пхеньяном про постачання більшої кількості зброї.

Джерело. Про це пише CNN.

«У нас є нова інформація про те, що росія активно прагне отримати додаткові боєприпаси з Північної Кореї», – сказав Кірбі.

«Ми також розуміємо, що росія готується направити делегацію до Північної Кореї. І що Кремль запропонує Північній Кореї продовольство в обмін на боєприпаси», – додав він.

Кірбі заявив, що торговець зброєю Ашот Мкртичов знаходиться в центрі цієї останньої спроби росії обійти західні санкції.

Раніше в четвер міністерство фінансів США ввело санкції проти Мкртичова, звинувативши його в спробі сприяти укладенню угоди щодо постачання зброї між росією та Північною Кореєю.

«З цим новим статусом ізгоя також виникають ризики для тих, хто надаватиме йому підтримку, оскільки ми без вагань будемо переслідувати таких зловмисних суб'єктів у майбутньому», – сказав Кірбі, пообіцявши «продовжувати виявляти, викривати і протидіяти спробам росії придбати військову техніку» з Північної Кореї чи будь-якої іншої держави, яка готова підтримати війну проти України».

Бекграунд. Раніше США заявили, що минулого року росія почала закуповувати мільйони ракет та артилерійських снарядів у Північної Кореї. А наприкінці 2022 року Північна Корея поставила ПВК “Вагнер” піхотні ракети для використання у війні в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло