НБУ застеріг Raiffeisen Bank від виходу з рф шляхом обміну активами з австрійським сбєрбанком

НБУ застеріг Raiffeisen Bank від виходу з рф шляхом обміну активами з австрійським сбєрбанком

Регулятор вкотре закликав Наглядову раду RBI відмовитися від російського ринку

This material is also available in English
НБУ застеріг Raiffeisen Bank від виходу з рф шляхом обміну активами з австрійським сбєрбанком

Національний банк України відзначає позитивні сигнали в заяві Групи Raiffeisen Bank International (RBI), оголошеній за результатами Загальних зборів 30 березня.Тоді генеральний директор Йоганн Штробль заявив, що банк займатиметься можливим продажем або виведенням свого російського бізнесу з австрійської групи. 

Про це йдеться на сайті регулятора.

У Нацбанку зазначають, що заява не містить чіткого плану з конкретними кроками та строками їх реалізації. Водночас це «може свідчити про перехід від пошуку «стратегічних варіантів майбутнього» до готовності банку до реального скорочення ділової активності в росії та реалізації рішень, які призведуть до продажу або виділення чи деконсолідації Райффайзенбанку росія з Групи».

Водночас Національний банк України застеріг Групу RBI від потенційного виходу Райффайзенбанку з рф шляхом обміну активами з підсанкційним сбєрбанком в Австрії. «Угода дає змогу банку, що належить кремлю, зберегти свої заблоковані підсанкційні активи в Європі та повернути їх до росії, щоб і надалі підтримувати економічну стійкість і здатність росії вести війну з Україною, не витримує жодної критики, не кажучи вже про порушення санкційних обмежень які, безперечно, вимагатимуть коригування для забезпечення реалізації запропонованого плану», – йдеться в заяві НБУ. 

Нагадаємо: напередодні австрійське видання Falter повідомляло, що топменеджмент Raiffeisen Bank International (RBI) обговорював потенційний обмін російських активів зі сбєрбанком. У документах, які опинилися в розпорядженні видання зазначалося, що сбєрбанк зможе нівелювати збитки від втрати Sberbank Europe, а RBI – неможливість отримання дивідендів від російської «дочки».

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen до списку міжнародних спонсорів тероризму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло