МВФ схвалив масштабний кредит Україні на $15,6 млрд

МВФ схвалив масштабний кредит Україні на $15,6 млрд

Угода допоможе надати необхідне фінансування Україні від міжнародних донорів, включаючи Світовий банк

This material is also available in English
МВФ схвалив масштабний кредит Україні на $15,6 млрд
фото Shutterstock

Як повідомляє Reuters з посиланням на джерела, рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму EFF для України на $15,6 млрд.

Кредит стане найбільшим для України з моменту початку війни та першим великим пакетом фінансової допомоги країні, яка перебуває у стані війни.

Програма розрахована на два етапи. На першому гроші підуть на задоволення невідкладних потреб країни та утримання стабільності. Другий етап – фінансова підтримка структурних реформ та євроінтеграції.

Рішення стало результатом угоди МВФ з Україною, підписаної 21 березня, яка враховує шлях України до вступу до Європейського Союзу після війни.

Очікується, що угода допоможе вивільнити масштабне фінансування України від міжнародних донорів і партнерів, включаючи Світовий банк та інших кредиторів.

Нагадаємо: з 8 до 15 березня у Варшаві тривали перемовини між Україною та Міжнародним валютним фондом щодо програми фінансової підтримки МВФ. «Було досягнуто дуже значного прогресу в узгодженні низки стратегій, які могли б стати основою програми, що підтримується фондом. Спираючись на цей прогрес, співробітники та влада очікують завершити обговорення найближчими днями», – заявив постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло