У Польщі заявили про зупинку імпорту українського зерна щонайменше до липня

У Польщі заявили про зупинку імпорту українського зерна щонайменше до липня

Продукція не повинна шкодити польським фермерам і викликати кризу, пов'язану з продовольчою безпекою, зазначив польський урядовець

This text is also available in English
У Польщі заявили про зупинку імпорту українського зерна щонайменше до липня
Фото: flickr.com

Імпорт українських зернових до Польщі призупинено «принаймні до липня».

Про це заявив в ефірі TVP Info заступник міністра сільського господарства Польщі Януш Ковальський, передає «Укрінформ».

«ЄC не зробив нічого, щоб допомогти польським фермерам, а ефективність дій нового міністра Роберта Телуса у перші години після призначення за підтримки як прем'єр-міністра, так і президента, що стало також результатом переговорів з президентом Зеленським, показала, що ми здатні домовлятися з Україною і тимчасово призупинити імпорт принаймні до липня», – зазначив Ковальський.

Заступник міністра висловив думку, що польсько-українська домовленість у справі зерна “є лише першим кроком”. За словами Ковальського, його коаліційна партія «Солідарна Польща» твердо відстоює позицію, що «на всю сільськогосподарську продукцію з України має бути накладене мито».

«Ми допомагаємо Україні, але ми маємо бути транзитною країною. Вся продукція повинна відправлятися через Польщу, вони не повинна шкодити польським фермерам, польським виробникам і викликати кризу, пов'язану з продовольчою безпекою», – констатував Ковальський.

Він також поінформував, що у вівторок, 11 квітня, польський міністр Телус зустрінеться на кордоні з представниками аграрних організацій з п’яти інших країн.

БекграундНагадаємо: Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина та Болгарія вимагали від Єврокомісії відновити мита на українські продукти харчування. Фермери цих країн засмучені тим, що фірми замість того, аби купувати у своїх виробників, закуповували дешевше в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло