Польща і ще 4 країни вимагатимуть відновити мита на ввезення українського зерна

Польща і ще 4 країни вимагатимуть відновити мита на ввезення українського зерна

Фермери засмучені тим, що фірми замість того, аби купувати у своїх виробників, закуповували дешевше в Україні

This material is also available in English
Польща і ще 4 країни вимагатимуть відновити мита на ввезення українського зерна
фото Pixaby

Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина та Болгарія вимагають від Єврокомісії відновити мита на українські продукти харчування.

Країни підписали спільний лист-звернення, пише Польське радіо.

Міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик підкреслив, що Варшава звернулася з подібним зверненням лише до Брюсселя в лютому, а тепер повторить його в ширшому форматі.

«Є пропозиція, яка виникає з дискусії, щоб не лише пшениця і кукурудза, бо це початкова пропозиція, а додати інші зернові і ріпак. Цього очікують виробники, тож ми будемо йти в тому напрямку при розподілі цієї квоти», – сказав Ковальчик.

Очільник Мінагрополітики повідомив, що зернові з України частіше підлягатимуть перевірці, пломбуванню та прикордонному контролю. Він додав, що без позитивного результату перевірки фітосанітарної служби транспорт зі сходу не зможе потрапити до Євросоюзу.

Генрик Ковальчик підкреслив, що польська влада працює над збільшенням можливостей експорту польських зернових, які залишаються в збірнях і елеваторах. Мова йде про надлишок зерна в 3-4 млн тонн, який не реалізували вітчизняні підприємці.

«На жаль, на війні люди заробляють, тож і наші фірми також замість того, аби купувати у польських виробників, закуповували в Україні. Зрештою, це законно. Але економічні правила мають спонукати на майбутнє, що співпраця з польськими аграріями є важлива, а не тільки одноразовий зиск, а в багатьох випадках було саме так», – додав міністр.

Єврокомісія також затвердила національний план допомоги виробникам зернових, бюджет якого становить 600 млн злотих.

Рада міністрів також має розглянути положення, що дозволяють субсидії на транспортування зернових до балтійських портів.

Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС виділить польським фермерам 30 млн євро, щоб компенсувати експорт зерна з України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло