Робота «зернового коридору» призупинилася через відсутність цього дня інспекцій

Робота «зернового коридору» призупинилася через відсутність цього дня інспекцій

Україна звинувачує рф у зриві роботи Спільного координаційного центру

This material is also available in English

Робота «зернового коридору» 11 квітня призупинилася через відсутність цього дня інспекцій Спільного координаційного центру (СКЦ). Україна називає причиною ситуації саботаж із боку рф.

Про це йдеться на сайті СКЦ, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з повідомленням, останні чотири інспекції відбулися 10 квітня на суднах, які вийшли з порту Одеси та «Чорноморська» 31 березня – 1 квітня. У переліку суден, які не пройшли інспекцію, – 31 судно з датами відправки з 1 квітня до 11 квітня, зокрема два з них вийшли з українських портів у вівторок, а напередодні – ще три.

Заступник глави Мінвідновлення Юрій Васьков у коментарі The Guardian підтвердив, що 11 квітня інспекцій не проводили. За його словами, українська сторона передала назви трьох зерновозів, проте представники російської сторони в СКЦ викреслили назви й дали інші судна. Васьков додав, що в результаті жодному судну не дозволили продовжити рух.

«Сьогодні ми маємо критичну ситуацію. Росіяни порушили умови Чорноморської зернової ініціативи. Вони вирішили в односторонньому порядку змінити плани українських портів. Це неприйнятно», – повідомив заступник міністра.

Бекграунд. Нагадаємо: Україна експортувала 38,8 млн тонн зернових та бобових у 2022/2023 маркетинговому році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло