IT-компанії досі не змогли забронювати жодного співробітника за новою процедурою

IT-компанії досі не змогли забронювати жодного співробітника за новою процедурою

Як зазначили в асоціації IT Ukraine, процедура бронювання рухається дуже повільно

IT-компанії досі не змогли забронювати жодного співробітника за новою процедурою
Фото: Shutterstock

IT-компанії зазнають труднощів з оформленням бронювання персоналу в умовах воєнного стану згідно з новим порядком і поки що не змогли забронювати жодного працівника.

Про це повідомила асоціація IT Ukraine

За словами виконавчого директора IT Ukraine Костянтина Васюка, слова якого наводить пресслужба, процедура бронювання рухається дуже повільно, більшість заяв усе ще перебуває на етапі розгляду.

«Ми проаналізували процедуру, і в нас уже є деякі рекомендації, якими ми будемо ділитися з урядом, щоб поліпшити та пришвидшити її проходження. Перше проблемне питання – питання повноважень, якими наділені державні органи згідно з новою процедурою. Тобто вони не завжди відповідають повноваженням, які закріплені в профільних законах. По-друге, процедура не має чітких термінів розгляду заяв від бізнесу. У законі вони не закріплені. Тобто такі заяви можуть лежати на столах місяцями», – зазначає Васюк.

Крім цього, за його словами, є також певна неузгодженість між державними органами:  «Якщо, наприклад, компанія отримує відмову на будь-якому етапі, то вся процедура починається спочатку. У такий спосіб бізнес втрачає цінний час».

Водночас Васюк зазначив, що міністерства й чиновники відкриті до діалогу, але з огляду на складність процесів і велику кількість заяв необхідно вдосконалити опрацювання на операційному рівні, щоб прискорити весь процес.

В асоціації також вказали на відсутність прозорої, швидкої та зрозумілої процедури, яка забезпечила б можливість короткострокових поїздок за кордон із метою здійснення ділової активності представникам галузі, через що українські IT-компанії можуть втратити частину ринку за кордоном, а це загрожує зменшенням податкових надходжень до бюджету.

Бекграунд. Нагадаємо: бронювання військовозобов'язаних співробітників в Україні здійснюється згідно з Порядком бронювання військовозобов'язаних, затвердженим постановою Кабміну №76 від 27 січня 2023 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло