Витік документів Пентагону дозволяє припустити, що в Україні діє спецназ країн НАТО, у тому числі британський

Витік документів Пентагону дозволяє припустити, що в Україні діє спецназ країн НАТО, у тому числі британський

До 50 співробітників британського спецназу було направлено в Україну разом із іншими західними спецпідрозділами

This material is also available in English
Витік документів Пентагону дозволяє припустити, що в Україні діє спецназ країн НАТО, у тому числі британський
фото Shutterstock

Життя британських громадян опинилися під загрозою внаслідок витоку даних американської розвідки.

Джерело. Про це пише газета Times із посиланням на голову комітету з оборони Палати громад британського парламенту, передає ВВС.

Раніше ЗМІ повідомляли про витік документа, датованого 23 березня, у ньому стверджувалося, що до 50 співробітників британського спецназу було направлено в Україну разом із іншими західними спецпідрозділами.

У документі не зазначено, де знаходяться ці сили та чим вони займаються.

«Значна частина змісту цих звітів є неправдою, маніпуляцією, або тим, і іншим, – сказав представник Міністерства оборони Британії. – Ми настійно рекомендуємо нікому не приймати ці твердження за чисту монету».

Поки Пентагон намагається з'ясувати джерело масового витоку секретних даних, британські чиновники, військові та розвідники не виключають появи нових документів.

«Пентагон сам не знає, що ще може з'явитися, – сказало Times джерело в органах безпеки. – Це дійсно викликає занепокоєння, і може бути ще більше викриттів, перш ніж їм вдасться закрити цю тему».

Колишній командир спецназу, а нині член британського парламенту від Лейбористської партії Ден Джарвіс сказав виданню, що подібні операції за участю британського спецназу, як правило, оповиті таємницею.

«Будь-яка компрометація секретних матеріалів, що стосуються їх дислокації чи чисельності, є не тільки політично незручною, а й невигідною у військовому відношенні. Це ризикує поставити під загрозу безпеку та ефективність цих операцій і може наражати на ризик життя людей», – сказав він.

Бекграунд. Як повідомлялося, у витік документів потрапили секретні дані ФСБ: кількість російських втрат у них – понад 110 000, і це тільки регулярної армії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло