«Галс Агро» розраховує поставити перші партії біометану в Європу цього року - власник
За словами власника, реалізовувати біометан на українському ринку за нинішньої ціни природного газу невигідно

Агрохолдинг «Галс Агро», який кілька днів тому запустив перший в Україні біометановий завод на Чернігівщині потужністю 3 млн куб. м газу на рік, розраховує поставити перші партії біометану на експорт уже цього року.
Про це повідомив його бенефіціар Вадим Вайспапір у коментарі «Енергореформі» під час відвідування заводу..
«Ми віримо, що цього року відправимо перші партії на експорт. Обсяг не має значення, щось спробуємо продати», – сказав він
За його словами, наразі компанія працює над накопиченням газу для експорту, а також над вирішенням усіх технічних питань, необхідних для організації процесу.
«На мій погляд, в Україні немає заборони на експорт біометану, немає юридичної проблеми передачі на експорт. Нам кажуть, що є технічна проблема в «Укртрансгазу», мовляв, біометану немає в переліку газів, які вони можуть транспортувати. Думаю, це нескладно вирішити. Водночас ми звернулися до митниці, щоб дала нам письмову відповідь щодо експорту біометану. Хоча, з моєї точки зору, митниця не має права не прийняти і не замитнити цей товар», – описав ситуацію Вайспапір.
«Для контракту і для продажу потрібно багато умов – ціна, покупець, умови митниці. Ми маємо все вирішити. Перший крок завжди важкий, але, щойно перші партії підуть, стане легше», – вважає основний власник «Галс Агро».
Водночас керівник і співвласник холдингу Сергій Кравчук зазначив, що інтерес у європейських покупців до біометану дуже великий, оскільки його пропозиція на європейському ринку ще дуже мала порівняно з потребами. «Дуже багато європейських трейдерів, інших компаній, які торгують преміями, звертаються – продайте нам біометан», – зауважив він.
Кравчук зазначив, що реалізовувати біометан на українському ринку за нинішньої ціни природного газу невигідно, а експорт дає можливість заробляти на преміях за скорочення викидів СО2.
«На сьогодні в Україні на природний газ дуже низька ціна. Наразі ми можемо продавати біометан за ціною природного газу – 12 тис. грн/тис. куб. м. Біометан потрібно продавати не менше ніж по EUR650/тис. куб. м. Премія рахується залежно від того, на якій сировині я працюю. Що краще ти робитимеш біометан з усіляких залишків, то більша премія. Це може бути щонайменше EUR150/тис. куб. м, максимум можна до EUR1 тис./тис. куб. м, напевно, дотягнути», – пояснив деталі керівник «Галс Агро».
Він зазначив, що доки ціна на газ низька, вироблений заводом біометан зараховується як переданий у ПСГ.
Водночас Кравчук зазначив, що компанія побудувала біометановий завод виключно з розрахунку на експорт цього газу.
«Інакше б не ставили», – запевнив він.
Бекграунд. Нагадаємо: компанія вже заявила про відкриття свого другого біометанового заводу такою ж річною потужністю на Київщині.
За словами Кравчука, загальна інвестиція холдингу в біогазовий сектор загалом сягнула 31 млн євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].