«Галс Агро» розраховує поставити перші партії біометану в Європу цього року - власник

«Галс Агро» розраховує поставити перші партії біометану в Європу цього року - власник

За словами власника, реалізовувати біометан на українському ринку за нинішньої ціни природного газу невигідно

«Галс Агро» розраховує поставити перші партії біометану в Європу цього року - власник
Агрохолдинг "Галс Агро"

Агрохолдинг «Галс Агро», який кілька днів тому запустив перший в Україні біометановий завод на Чернігівщині потужністю 3 млн куб. м газу на рік, розраховує поставити перші партії біометану на експорт уже цього року.

Про це повідомив його бенефіціар Вадим Вайспапір у коментарі «Енергореформі» під час відвідування заводу..

«Ми віримо, що цього року відправимо перші партії на експорт. Обсяг не має значення, щось спробуємо продати», – сказав він 

За його словами, наразі компанія працює над накопиченням газу для експорту, а також над вирішенням усіх технічних питань, необхідних для організації процесу.

«На мій погляд, в Україні немає заборони на експорт біометану, немає юридичної проблеми передачі на експорт. Нам кажуть, що є технічна проблема в «Укртрансгазу», мовляв, біометану немає в переліку газів, які вони можуть транспортувати. Думаю, це нескладно вирішити. Водночас ми звернулися до митниці, щоб дала нам письмову відповідь щодо експорту біометану. Хоча, з моєї точки зору, митниця не має права не прийняти і не замитнити цей товар», – описав ситуацію Вайспапір.

«Для контракту і для продажу потрібно багато умов – ціна, покупець, умови митниці. Ми маємо все вирішити. Перший крок завжди важкий, але, щойно перші партії підуть, стане легше», – вважає основний власник «Галс Агро».

Водночас керівник і співвласник холдингу Сергій Кравчук зазначив, що інтерес у європейських покупців до біометану дуже великий, оскільки його пропозиція на європейському ринку ще дуже мала порівняно з потребами. «Дуже багато європейських трейдерів, інших компаній, які торгують преміями, звертаються – продайте нам біометан», – зауважив він.

Кравчук зазначив, що реалізовувати біометан на українському ринку за нинішньої ціни природного газу невигідно, а експорт дає можливість заробляти на преміях за скорочення викидів СО2.

«На сьогодні в Україні на природний газ дуже низька ціна. Наразі ми можемо продавати біометан за ціною природного газу – 12 тис. грн/тис. куб. м. Біометан потрібно продавати не менше ніж по EUR650/тис. куб. м. Премія рахується залежно від того, на якій сировині я працюю. Що краще ти робитимеш біометан з усіляких залишків, то більша премія. Це може бути щонайменше EUR150/тис. куб. м, максимум можна до EUR1 тис./тис. куб. м, напевно, дотягнути», – пояснив деталі керівник «Галс Агро».

Він зазначив, що доки ціна на газ низька, вироблений заводом біометан зараховується як переданий у ПСГ.

Водночас Кравчук зазначив, що компанія побудувала біометановий завод виключно з розрахунку на експорт цього газу.

«Інакше б не ставили», – запевнив він.

Бекграунд. Нагадаємо: компанія вже заявила про відкриття свого другого біометанового заводу такою ж річною потужністю на Київщині.

За словами Кравчука, загальна інвестиція холдингу в біогазовий сектор загалом сягнула 31 млн євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло