Словаччина приєдналася до країн, які припинять ввезення зерна з України

Словаччина приєдналася до країн, які припинять ввезення зерна з України

Дешеве українське зерно дестабілізує ринок у країнах ЄС, відбираючи прибуток в місцевих фермерів

This text is also available in English
Словаччина приєдналася до країн, які припинять ввезення зерна з України
фото Pixaby

Словаччина слідом за Польщею та Угорщиною стала третьою країною, яка вирішила тимчасово зупинити імпорт зерна та іншого продовольства з України.

Джерело.Про це повідомив прем’єр-міністр країни Едуард Гегер у Facebook.

“Словаччина тимчасово припинить імпорт зернових та інших обраних продуктів з України. Сьогодні стосовно цього питання збереться робоча група. Результати будуть опубліковані”, – написав Гегер.

За даними словацького видання Pravda, Єврокомісія назвала неприйнятними односторонні торговельні заходи з боку країн-членів ЄС.

Наголошується, що фермери у Словаччині не можуть конкурувати з імпортом дешевого українського зерна. Рішення про припинення імпорту прийнято для того, щоб захистити їх прибутки та бізнес. Міністерство сільського господарства Словаччини додало, що “вичерпало всі правові та компетентні можливості регулювати імпорт з України, зберігаючи при цьому коридори солідарності”.

Спершу коридори мали використовувати для експорту зерна до третіх країн. Утім, великі обсяги зерна опинялися на складах ЄС. Видання заявило, що українське зерно дестабілізує ринок у країнах-членах блоку.

“Крім того, на урядовому рівні необхідно запровадити більш жорсткі заходи для регулювання імпорту товарів з України”, – заявили в міністерстві.

Польща та Угорщина також заборонили імпорт українського зерна тимчасово. Про можливу заборону висловлювалися й у Болгарі

Зазначається, що в Польщі ухвалили рішення про заборону імпорту українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції до 30 червня.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що ЄС цього тижня обговорить заборону Польщі й Угорщини на імпорт зерна з України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло