Словаччина приєдналася до країн, які припинять ввезення зерна з України
Дешеве українське зерно дестабілізує ринок у країнах ЄС, відбираючи прибуток в місцевих фермерів

Словаччина слідом за Польщею та Угорщиною стала третьою країною, яка вирішила тимчасово зупинити імпорт зерна та іншого продовольства з України.
Джерело.Про це повідомив прем’єр-міністр країни Едуард Гегер у Facebook.
“Словаччина тимчасово припинить імпорт зернових та інших обраних продуктів з України. Сьогодні стосовно цього питання збереться робоча група. Результати будуть опубліковані”, – написав Гегер.
За даними словацького видання Pravda, Єврокомісія назвала неприйнятними односторонні торговельні заходи з боку країн-членів ЄС.
Наголошується, що фермери у Словаччині не можуть конкурувати з імпортом дешевого українського зерна. Рішення про припинення імпорту прийнято для того, щоб захистити їх прибутки та бізнес. Міністерство сільського господарства Словаччини додало, що “вичерпало всі правові та компетентні можливості регулювати імпорт з України, зберігаючи при цьому коридори солідарності”.
Спершу коридори мали використовувати для експорту зерна до третіх країн. Утім, великі обсяги зерна опинялися на складах ЄС. Видання заявило, що українське зерно дестабілізує ринок у країнах-членах блоку.
“Крім того, на урядовому рівні необхідно запровадити більш жорсткі заходи для регулювання імпорту товарів з України”, – заявили в міністерстві.
Польща та Угорщина також заборонили імпорт українського зерна тимчасово. Про можливу заборону висловлювалися й у Болгарі
Зазначається, що в Польщі ухвалили рішення про заборону імпорту українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції до 30 червня.
Бекграунд. Між тим стало відомо, що ЄС цього тижня обговорить заборону Польщі й Угорщини на імпорт зерна з України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].