Витік документів: росіяни хваляться, що лише 1% їх фейкових профілів у соцмережах блокують

Витік документів: росіяни хваляться, що лише 1% їх фейкових профілів у соцмережах блокують

У злитих документах Пентагону є дані про російську «фабрику тролів», якою керують з Кремля

This text is also available in English
Витік документів: росіяни хваляться, що лише 1% їх фейкових профілів у соцмережах блокують
фото Shutterstock

Російські оператори фейкових акаунтів у соцмережах вихваляються тим, що вони блокуються соціальними мережами лише приблизно в 1% випадків, йдеться в одному з таємних документів Пентагону, які нещодавно витекли в мережу.

Джерело. Про це пише The Washington Post, яке зв’язалося з урядовцями та експертами для коментування цієї цифри.

«Google, Meta та інші намагаються зупинити поширення ботів, а росія намагається обходити всі перепони. Цифра, яку ви наводите, говорить про те, що росія перемагає», – каже Томас Рід, фахівець з дезінформації та професор Школи перспективних міжнародних досліджень Університету Джона Хопкінса.

Дослідження щодо аналізу ефективності росії у посиленні пропаганди у Twitter, YouTube, TikTok, Telegram та інших соцмережах проводилося наприкінці 2022 року.

Новини про покращені можливості росії в галузі дезінформації з'явилися після того, як власник Twitter Ілон Маск скасував у цій соцмережі більшість обмежень для акаунтів, що поширюють російську пропаганду.

Співробітники Twitter також кажуть, що вони стурбовані тим, що проведені Маском скорочення співробітників підірвали здатність платформи боротися з поширенням дезінформації.

За словами співробітників компанії, пропагандистські кампанії та розпалювання ненависті посилилися з того часу, як Маск купив Twitter у жовтні. Російські розповсюджувачі дезінформації навіть придбали нові галочки верифікації у Маска.

«Боти переглядають, лайкають, підписуються та публікують контент, а також маніпулюють кількістю переглядів, щоб просувати контент вгору в результатах пошуку та списках рекомендацій», – йдеться в документі.

В інших випадках «фабрика тролів» надсилає контент безпосередньо звичайним користувачам – після того, як зібрала з баз даних їхні адреси електронної пошти та номери телефонів.

Мета російської пропаганди – деморалізація українців та створення розбіжностей серед західних союзників. «Фабрикою тролів» керує центр при адміністрації президента рф.

Бекграунд. Нагадаємо, СБУ ліквідувала ботоферму, яка мала поширювати російську пропаганду в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло