Українські переробники молока вимагають заборонити імпорт польської молочної продукції
За їх словами, з Польщі ввозиться в чотири рази більше молокопродукції, ніж туди експортується з України

Спілка молочних підприємств України (СМПУ) звернулася до уряду з вимогою захистити вітчизняну молочну галузь і застосувати дзеркальні заходи до польської молочної продукції, зокрема заборонити її імпорт на період запровадженої заборони експорту українських молокопродуктів до Польщі.
Джерело. Про це пише Інтерфакс-Україна.
«Україна в першому кварталі 2023 року експортувала молокопродуктів на суму $50,34 млн, із них експорт до Польщі приніс державі $4,81 млн, що становило 9,6% від загального обсягу продажу на зовнішніх ринках», – повідомив виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур у коментарі агентству.
За його інформацією, постачання з Польщі займали левову частку в загальних обсягах імпорту в Україну практично за всіма видами молокопродуктів, окрім масла і молочних жирів.
Тільки сирів польського виробництва в січні-березні поточного року Україна імпортувала 3,36 тисячі тонн на суму $18,45 млн, що майже вчетверо перевищує вартість усього українського експорту молокопродуктів до Польщі.
Водночас молокопродуктів Україна за аналогічний період ввезла на суму $55,42 млн, причому обсяги імпорту з Польщі становили $24,70 млн або 44,6% від його загального обсягу.
«Асоціація розчарована результатом українсько-польських переговорів щодо експорту і транзиту українських сільгосппродуктів до Польщі, згідно з якими транзит дозволяється, а на експорт запроваджують ембарго», – наголошується у зверненні асоціації до уряду.
Українські виробники наполягають на тому, що результат переговорів і запровадження заборони на постачання молокопродуктів з України до Польщі тим самим ставить під удар вітчизняну молочну галузь.
Натомість у Варшаві нагадали, що рішення про обмеження торгівлі може ухвалювати лише Єврокомісія, й попросили український уряд та європейських колег сприяти поверненню торговельних відносин України та Польщі в поле європейського законодавства.
Бекграунд. Нагадаємо, Євросоюз готує обмеження на постачання продовольства з України. Єврокомісія також має намір виплатити компенсацію фермерам країн Східної Європи на суму 100 млн євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].