Ахметов за березень заробив на схемі купівлі е/е в «Енергоатому» мільярд грн – ЗМІ

Ахметов за березень заробив на схемі купівлі е/е в «Енергоатому» мільярд грн – ЗМІ

«ДТЕК» купував електроенергію за 0,01 грн/МВт·год і продавав її за ринковою ціною: близько 3000 грн з мегават-години

This material is also available in English
Ахметов за березень заробив на схемі купівлі е/е в «Енергоатому» мільярд грн – ЗМІ
Фото: flickr.com

Трейдери «Енергоатому» виставляли заявки на продаж електроенергії з високою ціною – більшою, ніж в інших продавців. У результаті приблизно 35–40% їхніх обсягів не були акцептовані й «провалювалися» на балансуючий ринок, де їх відкупала генерація «ДТЕК».

Компанія Рината Ахметова купувала цю електроенергію по одній копійці за мегават-годину, а потім продавала її споживачам за ринковою ціною – близько 3000 грн/МВт·год.

Про це пише Сергій Головньов у матеріалі «Як Ахметов лише за березень заробив на «Енергоатомі» мільярд гривень».

«З одного боку, маємо класичну монопольну змову двох компаній – найбільшого продавця та найбільшого покупця. З іншого – свідоме завдання збитків «Енергоатому» його трейдерами для збереження високої ціни на ринку. Висока ціна вкрай потрібна ДТЕК, яка є найбільшим постачальником електроенергії в країні через «Д.Трейдінг» для великих споживачів і постачальників універсальних послуг – для дрібних споживачів і населення», – йдеться в матеріалі.

За підрахунками журналіста, тільки в березні, коли обсяги неакцептованого ресурсу на балансуючому ринку були найбільшими, «Енергоатом» втратив близько мільярда гривень, які заробила ДТЕК. Побічним наслідком цієї схеми було збереження високої ціни на електроенергію навіть у профіцитні години.

«Вочевидь така схема не могла відбуватися без як мінімум мовчазного схвалення керівників галузі від держави. Серед них міністр енергетики Герман Галущенко, який раніше сам працював в «Енергоатомі» заступником діючого президента Петра Котіна, голова Нацкомісії з регулювання енергетики Костянтин Ущаповський і куратор галузі в Офісі президента, заступник голови ОП Ростислав Шурма», – зазначається в матеріалі.

БекграундДетальніше про те, як формуються прибутки в енергетичній галузі, читайте в матеріалі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло