Військові витрати в Європі та світі зростають рекордно з часів холодної війни
Різниця між бюджетними планами росії та її справжніми військовими витратами у 2022 році свідчить, що вторгнення в Україну обійшлося їй набагато дорожче, ніж вона очікувала

Військові витрати за 2022 рік зросли до рекордних значень як у Європі, так і в усьому світі.
Джерело. Про це йдеться в останній доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), опублікованій 24 квітня, передає RFI.
Аналітики зазначають, що за рік у Європі ця цифра зросла на 13%, а в усіх країнах разом – на 3%. Йдеться про темпи зростання, які на європейському континенті дослідники не спостерігали з часів Холодної війни.
Найбільше витрати на оборону, як і очікувалося, зросли в Україні – Київ витратив за 2022 рік на цю статтю бюджету близько $44 млрд. Це на 640% більше, ніж торік.
Військова допомога Україні 2022 року сягнула майже $20 млрд – тобто половини оборонного бюджету європейської країни. І хоча це був найбільший обсяг військової допомоги, наданої якоюсь країною одному бенефіціару після закінчення Холодної війни, він становив лише 2,3% від загальних військових витрат США.
Паралельно з цим американська влада виділила $295 млрд на військові операції та технічне обслуговування, $264 млрд на закупівлі та дослідження та розробки та $167 млрд на військовий персонал.
Військові витрати членів НАТО у 2022 році склали $1,232 млрд, що на 0,9% вище, ніж у 2021 році.
росія, згідно з офіційними даними, збільшила свої військові витрати приблизно на 9% – до 4% всього ВВП країни. Разом із США, Індією, Китаєм та Саудівською Аравією країна увійшла до числа лідерів списку – разом ці п'ять держав витратили на оборону 63% загальносвітових показників.
Як уточнюють дослідники, офіційні цифри видатків на військові цілі в росії відрізнялися від запланованих приблизно на третину.
«Різниця між бюджетними планами росії та її справжніми військовими витратами у 2022 році свідчить, що вторгнення в Україну обійшлося росії набагато дорожче, ніж вона очікувала», – сказала Люсі Беро-Судро, директор Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI.
Військові бюджети зросли у всіх країнах, крім Африки, уточнили у SIPRI. Країни континенту витратили з цією метою понад $39 млрд, що у 5% менше, ніж у 2021 року.
Витрати на оборону на континенті впали вперше за чотири роки. Лідерами, як і раніше, залишаються Марокко та Алжир.
Інший регіон, на який звернули увагу в SIPRI, – Азія. Там військові витрати продовжують зростати щонайменше з 1989 року. Китай є лідером. КНДР витратила для цього близько $292 млрд за рік.
Бекграунд. Як повідомлялося, Пентагон виділить Україні понад $215 млн на модернізацію Javelin та Stinger.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].