Військові витрати в Європі та світі зростають рекордно з часів холодної війни

Військові витрати в Європі та світі зростають рекордно з часів холодної війни

Різниця між бюджетними планами росії та її справжніми військовими витратами у 2022 році свідчить, що вторгнення в Україну обійшлося їй набагато дорожче, ніж вона очікувала

This text is also available in English
Військові витрати в Європі та світі зростають рекордно з часів холодної війни
фото DR

Військові витрати за 2022 рік зросли до рекордних значень як у Європі, так і в усьому світі.

Джерело. Про це йдеться в останній доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), опублікованій 24 квітня, передає RFI.

Аналітики зазначають, що за рік у Європі ця цифра зросла на 13%, а в усіх країнах разом – на 3%. Йдеться про темпи зростання, які на європейському континенті дослідники не спостерігали з часів Холодної війни.

Найбільше витрати на оборону, як і очікувалося, зросли в Україні – Київ витратив за 2022 рік на цю статтю бюджету близько $44 млрд. Це на 640% більше, ніж торік.

Військова допомога Україні 2022 року сягнула майже $20 млрд – тобто половини оборонного бюджету європейської країни. І хоча це був найбільший обсяг військової допомоги, наданої якоюсь країною одному бенефіціару після закінчення Холодної війни, він становив лише 2,3% від загальних військових витрат США.

Паралельно з цим американська влада виділила $295 млрд на військові операції та технічне обслуговування, $264 млрд на закупівлі та дослідження та розробки та $167 млрд на військовий персонал.

Військові витрати членів НАТО у 2022 році склали $1,232 млрд, що на 0,9% вище, ніж у 2021 році.

росія, згідно з офіційними даними, збільшила свої військові витрати приблизно на 9% – до 4% всього ВВП країни. Разом із США, Індією, Китаєм та Саудівською Аравією країна увійшла до числа лідерів списку – разом ці п'ять держав витратили на оборону 63% загальносвітових показників.

Як уточнюють дослідники, офіційні цифри видатків на військові цілі в росії відрізнялися від запланованих приблизно на третину.

«Різниця між бюджетними планами росії та її справжніми військовими витратами у 2022 році свідчить, що вторгнення в Україну обійшлося росії набагато дорожче, ніж вона очікувала», – сказала Люсі Беро-Судро, директор Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI.

Військові бюджети зросли у всіх країнах, крім Африки, уточнили у SIPRI. Країни континенту витратили з цією метою понад $39 млрд, що у 5% менше, ніж у 2021 року.

Витрати на оборону на континенті впали вперше за чотири роки. Лідерами, як і раніше, залишаються Марокко та Алжир.

Інший регіон, на який звернули увагу в SIPRI, – Азія. Там військові витрати продовжують зростати щонайменше з 1989 року. Китай є лідером. КНДР витратила для цього близько $292 млрд за рік.

Бекграунд. Як повідомлялося, Пентагон виділить Україні понад $215 млн на модернізацію Javelin та Stinger.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло