Кремль змушує російську мафію за кордоном постачати в росію напівпровідники – The Economist

Кремль змушує російську мафію за кордоном постачати в росію напівпровідники – The Economist

Також російське вторгнення розкололо українсько-російські мафіозні структури

This text is also available in English
Кремль змушує російську мафію за кордоном постачати в росію напівпровідники – The Economist
фото Shutterstock

Введення міжнародних санкцій, які відрізали росію від сучасних технологій, змусило москву звернутися до російської мафії за кордоном. Кремль активізував свої зв'язки з організованою злочинністю та зобов'язав її представників перераховувати частину доходів на «чорні рахунки» для фінансування діяльності російських шпигунів.

Джерело. Про це розповів The Economist фахівець із міжнародної злочинності та спецслужб Марк Галеотті.

Також, за його словами, злочинців вербують з метою обходу санкцій, зокрема для організації постачання напівпровідників, які потрібні росії для військових потреб.

Російське вторгнення завдало серйозної шкоди російській шпигунській мережі за кордоном. Це сталося внаслідок масового висилання шпигунів, які працювали під дипломатичним прикриттям, арешту агентів у Європі, каже директор служби зовнішньої розвідки Фінляндії Антті Пелттарі.

Кремль намагається компенсувати втрати в шпигунській мережі, покладаючись на кібершпигунство і засилаючи на Захід нових шпигунів під виглядом біженців, але в них мало підготовки, досвіду та джерел інформації, кажуть західні чиновники.

Окрема проблема для росії – доступ до мікросхем та напівпровідників, які США, ЄС та інші розвинені країни заборонили постачати москві. Через нестачу сучасної електроніки російський оборонно-промисловий комплекс не може компенсувати втрати техніки в Україні. Це стосується як ракет, так і танків, пише The Economist.

Проте москва шукає способів обминати санкції. Так, наприклад, восени минулого року в Мілані було затримано сина губернатора Красноярського краю Артема Усса. Влада США звинуватила його в тому, що він з іншими росіянами через підставну компанію закуповував американську електроніку, яку використовують у винищувачах, ракетних системах, інтелектуальних боєприпасах, радарах, супутниках та інших військових розробках.

Компанія розташовувалась у німецькому Гамбурзі, а куплені товари відвантажували кінцевим споживачам у росії. Пізніше компоненти, поставлені за такою схемою, було виявлено у російській військовій техніці, захопленій на полі бою в Україні.

Також видання пише, що через вторгнення порушилися давні зв’язки української мафії з російською.

Одеса була ключовим вузлом у величезній злочинній мережі, зосередженій в Україні та росії, яка сягала від Афганістану до Анд. Вона був частиною «найсильнішої злочинної екосистеми в Європі», вважає аналітичний центр Глобальної ініціативи проти транснаціональної організованої злочинності (gitoc).

Російське вторгнення вразило цей підземний світ із силою землетрусу. Переважна більшість українських мафіозі припинили співпрацю з російськими “колегами”:

«Ми злодії, ми проти будь-якої держави, але ми вирішили, що ми за Україну», – каже один. Прибуткові маршрути контрабанди героїну змінюються, що впливає на ціни та прибутки злочинних синдикатів за тисячі кілометрів. Якщо зрив виявиться тривалим, це може змінити обличчя глобальної злочинності. Це також змінить Україну, пише видання.

Бекграунд. Як стало відомо, Німеччина масово висилає російських дипломатів, у відповідь МЗС рф оголосило про «дзеркальну» висилку. Німецькі органи безпеки вважають, що в країні зараз перебувають близько 160 співробітників російської розвідки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло