Україна визнала причетність до атаки морськими безпілотниками у Севастополі
Напередодні в Стрілецькій бухті пролунали два вибухи, вибуховою хвилею пошкодило вікна прилеглих будинків

Влада України підтвердила, що причетна до організації атаки надводних безпілотників в бухті Севастополя, але відкинула заяви російської сторони про те, що ці дії поставили під загрозу роботу гуманітарного зернового коридору.
Джерело. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі телеканалу «Суспільне».
«Останні події у Криму стосувалися виключно військових об'єктів і жодним чином не пов'язані із зерновою угодою, яка передбачає українські порти та цивільні порти», – сказав Андрій Юсов.
«Україна дотримується міжнародних зобов'язань, у тому числі виконує всі зобов'язання щодо зернового коридору», – додав Юсов.
У понеділок увечері міноборони росії звинуватило Україну в тому, що вона порушила умови «зернової угоди», використавши відведені для неї маршрути для атаки безпілотниками по Стрілецькій бухті у Севастополі в анексованому Криму.
Вранці того ж дня в Міноборони рф заявили, що Севастополь був атакований «безекіпажними швидкохідними катерами» і всі дрони були знищені.
Відео атаки безпілотників на Севастополь опублікували кримські Telegram-канали. На кадрах зафіксовано два різні вибухи. Один безпілотник, як стверджується, був збитий системами протипідводно-диверсійного забезпечення, а другий нібито вибухнув сам.
Окупаційний т.зв. губернатор Севастополя Михаїл Развожаєв стверджує, що «все сталося на зовнішньому рейді», тому «ніякі об'єкти не пошкоджені».
Але ця версія суперечить відео, поширеному Telegram-каналами, на якому знято вибухи. На ньому видно, що вибух відбувається не на зовнішньому рейді, а над містом.
На фото наслідків нічних вибухів у Севастополі, які з'явилися у відкритому доступі, помітні вибиті вікна у прибережних будинках та розбиті елементи освітлення зовнішньої реклами, а в новобудові від вибухової хвилі відчинилися балконні двері та вікна.
Бекграунд. Нагадаємо, співзасновник Monobank Яценко інвестував $8 млн у виробництво БПЛА для армії України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].