Єврокомісія пропонує заборонити імпорт агропродукції з України до п’яти «прифронтових» країн

Єврокомісія пропонує заборонити імпорт агропродукції з України до п’яти «прифронтових» країн

Йдеться про заборону ввезення п'яти «найчутливіших» продуктів: кукурудзи, пшениці, ріпаку, соняшника й олії з нього

This text is also available in English
Єврокомісія пропонує заборонити імпорт агропродукції з України до п’яти «прифронтових» країн
Фото: УНІАН

Єврокомісія і п'ять «прифронтових» країн – Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія і Болгарія – близькі до досягнення розв'язання проблеми ввезення української агропродукції.

Про це заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський, передає «Інтерфакс-Україна».

«Пропозиція комісії на столі полягає в тому, щоб ввести тимчасову заборону на імпорт, але не для всього Європейського Союзу, а лише для п'яти «прифронтових» країн для п'яти найчутливіших продуктів, а саме: кукурудзи, пшениці, ріпака, соняшника та соняшникової олії», – сказав єврокомісар на пресконференції за підсумками засідання в Люксембургу аграрних міністрів країн – членів ЄС (AGRIFISH).

Войцеховський зазначив, що Польща та інші представники п'ятірки пропонують заборонити імпорт ще восьми інших продуктів, як-от мед, цукор, птиця, м'ясні та молочні продукти.

«Але я думаю, що важливість цієї частини додаткових продуктів не така велика», – зауважив єврокомісар. Він додав, що на згадану п'ятірку продуктів припадає 90% імпорту, тоді як на зазначені вісім додаткових – близько 10% у середньому.

«Але я вважаю, що ми дуже і дуже близькі, і в нас є чудова угода про п'ять продуктів», – вважає Войцеховський.

Зазначається, що поки заборону пропонується запровадити до 5 червня, але ймовірно її можуть продовжити до кінця року. «Комісія відкрита для цієї можливості, але юридично ми можемо ухвалити рішення до 5 червня», – сказав єврокомісар.

Войцеховський наголосив, що «односторонні заходи країн – це не рішення». За його словами, потрібні заходи на європейському рівні.

Єврокомісар додав, що іншими рішеннями для розв'язання проблеми є розслідування щодо імпорту низки продуктів з України та фінансова допомога ЄС фермерам «прифронтових» країн.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що змінилося через тиждень блокади української агропродукції країнами Євросоюзу і чому беззастережна підтримка Єврокомісії фактично виявилася переоціненою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло