Єврокомісія пропонує заборонити імпорт агропродукції з України до п’яти «прифронтових» країн
Йдеться про заборону ввезення п'яти «найчутливіших» продуктів: кукурудзи, пшениці, ріпаку, соняшника й олії з нього

Єврокомісія і п'ять «прифронтових» країн – Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія і Болгарія – близькі до досягнення розв'язання проблеми ввезення української агропродукції.
Про це заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський, передає «Інтерфакс-Україна».
«Пропозиція комісії на столі полягає в тому, щоб ввести тимчасову заборону на імпорт, але не для всього Європейського Союзу, а лише для п'яти «прифронтових» країн для п'яти найчутливіших продуктів, а саме: кукурудзи, пшениці, ріпака, соняшника та соняшникової олії», – сказав єврокомісар на пресконференції за підсумками засідання в Люксембургу аграрних міністрів країн – членів ЄС (AGRIFISH).
Войцеховський зазначив, що Польща та інші представники п'ятірки пропонують заборонити імпорт ще восьми інших продуктів, як-от мед, цукор, птиця, м'ясні та молочні продукти.
«Але я думаю, що важливість цієї частини додаткових продуктів не така велика», – зауважив єврокомісар. Він додав, що на згадану п'ятірку продуктів припадає 90% імпорту, тоді як на зазначені вісім додаткових – близько 10% у середньому.
«Але я вважаю, що ми дуже і дуже близькі, і в нас є чудова угода про п'ять продуктів», – вважає Войцеховський.
Зазначається, що поки заборону пропонується запровадити до 5 червня, але ймовірно її можуть продовжити до кінця року. «Комісія відкрита для цієї можливості, але юридично ми можемо ухвалити рішення до 5 червня», – сказав єврокомісар.
Войцеховський наголосив, що «односторонні заходи країн – це не рішення». За його словами, потрібні заходи на європейському рівні.
Єврокомісар додав, що іншими рішеннями для розв'язання проблеми є розслідування щодо імпорту низки продуктів з України та фінансова допомога ЄС фермерам «прифронтових» країн.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що змінилося через тиждень блокади української агропродукції країнами Євросоюзу і чому беззастережна підтримка Єврокомісії фактично виявилася переоціненою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].