Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським вперше після початку вторгнення

Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським вперше після початку вторгнення

Сі під час розмови пообіцяв Зеленському направити до Києва свого спецпредставника

This text is also available in English
Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським вперше після початку вторгнення
фото Getty Images

Голова Китайської народної республіки Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з українським президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляють китайські ЗМІ. Це перший діалог лідерів двох країн із початку російського вторгнення в Україну.

Інформацію підтвердив і сам Зеленський. «У мене була довга та змістовна телефонна розмова з президентом Сі Цзіньпіном. Вважаю, що цей дзвінок, як і призначення посла України в Китаї, дасть потужний поштовх до розвитку наших двосторонніх відносин», – написав він у соцмережі.

Зазначається, що розмова тривала близько години.

Після розмови із Сі Цзіньпіном Зеленський заявив, що призначає Павла Рябікіна українським послом у Пекіні. У Китаї не було посла України з лютого 2021 року, коли помер дипломат Сергій Камишев, який обіймав цю посаду.

У свою чергу китайська державна телекомпанія CCTV повідомила: Сі під час розмови пообіцяв Зеленському направити до Києва свого спецпредставника, який стежитиме за ситуацією на місці.

Китай також працюватиме над організацією переговорів з усіма сторонами, залученими до конфлікту, і докладе зусиль, щоб якнайшвидше домовитися про припинення вогню, сказав Сі Зеленському.

У середині березня The Wall Street Journal (WSJ) повідомляла, що Сі має намір провести переговори із Зеленським по відеозв'язку після зустрічі з російським диктатором путіним у москві. Пізніше президент України також запрошував Сі до України.

Виступаючи посередником між росією та Україною, Китай намагається закріпити за собою репутацію миротворця. Так, перед приїздом глави Китаю до москви Пекін опублікував план мирного врегулювання з 12 пунктів. У ньому, зокрем,а закликалося поважати суверенітет усіх країн, припинити вогонь і розпочати мирні переговори.

У квітні на зустріч із Сі Цзіньпіном до Пекіна прилетів президент Франції Еммануель Макрон. На спільній пресконференції він закликав китайського лідера вплинути на путіна. Bloomberg повідомляв, що французький президент також має намір запропонувати Китаю план майбутніх переговорів росії та України.

Однак неоднозначна позиція Китаю, який відмовляється засуджувати військову агресію рф в Україні, викликає скепсис у союзників Франції по НАТО та ЄС.

Напередодні посол Китаю у Франції Лю Шайє назвав Крим «російською» територією. Крім того, він засумнівався у суверенітеті колишніх республік СРСР. Його слова викликали негативну реакцію країн Балтії та України. Через день посольство Китаю видалило стенограму інтерв'ю з Лю Шайє, а китайське МЗС заявило, що Пекін «поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн».

Бекграунд. Нагадаємо: МЗС Естонії викликало китайського дипломата через заяви посла КНР у Франції, що «Крим – це росія».

Після розгоряння скандалу Пекін дистанціювався від заяв свого посла і запевнив, що поважає суверенітет пострадянських країн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло