Уряд Італії має намір вийти з китайського мегапроекту «Один пояс, один шлях»
Причиною голова уряду Джорджа Мелоні називає серйозні політичні ризики

Уряд Італії розмірковує над виходом з китайського масштабного проекту “Один пояс, один шлях”, який включає комплексну програму розвитку торгівлі Китаю з усім світом і передбачає масштабні інвестиції в розвиток транспортної та логістичної інфраструктури. У рамках проекту у всьому світі було профінансовано інфраструктурні проекти на $900 млрд.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні схиляється до виходу з угоди “через серйозні політичні ризики”, йдеться в статті.
Наголошується, що Італія є єдиною державою G7, яка приєдналася до цього проекту Китаю.
“Угода була підписана у 2019 році під час прем'єрства Джузеппе Конте, але не зумовила глибшої інтеграції між Китаєм та Італією порівняно з іншими державами ЄС. Втім, ризики виходу існують – як економічні, так і політичні, адже Китай може зробити кроки у відповідь”, – стверджує Bloomberg.
Видання звертає увагу, що подібне рішення Італії завадить зусиллям президента Китаю Сі Цзіньпіна посіяти розбрат між європейськими країнами, які бажають зберегти економічні зв'язки з Пекіном, і США, які перебувають у конфронтації з Китаєм.
Італія – третя за обсягом товарів, що імпортуються з Китаю, країна ЄС і четвертий найбільший експортер до Китаю, який є ключовим експортним ринком для елітних брендів.
Відомо, що Мелоні досі не відповіла на офіційне запрошення відвідати Китай, який був попередньо запланований на травень.
«Підготовка до візиту припинена, поки Італія шукає шляхи не продовжувати угоду в рамках проекту «Один пояс, один шлях», при цьому обмеживши вплив цього рішення на зв'язок із Китаєм», – зазначається у статті.
Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно Китай опинився в центрі політичного скандалу. Посол Китаю у Франції Лю Шайє назвав Крим «російською» територією. Крім того, він засумнівався у суверенітеті колишніх республік СРСР. Його слова викликали негативну реакцію країн Балтії та України. Через день посольство Китаю видалило стенограму інтерв'ю з Лю Шайє, а китайське МЗС заявило, що Пекін «поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн».
Сьогодні стало відомо, що Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським вперше після початку вторгнення (хоча раніше не хотів цього робити).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].