У МЗС Польщі звинуватили Німеччину в затягуванні вступу України в НАТО
Перед цим міністр оборони ФРН заявив про неможливість швидко вирішити питання членства України в НАТО

Заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик вважає, що якби Німеччина свого часу не блокувала вступ України в НАТО, нинішньої війни не було б.
Таку заяву він зробив після слів міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса про неможливість швидко вирішити питання членства України в Альянсі, передає RFI.
На його думку, серйозно обговорювати це питання зараз, коли йде війна, неможливо.
«Двері прочинені на трішки, але зараз не час вирішувати це питання», – додав Пісторіус.
Міністерство закордонних справ Польщі критично відреагувало на таку заяву.
“Якби Німеччина не вважала так, як зараз, якби вона не намагалася затягнути вступ України до Північноатлантичного Альянсу, якби багато років тому в Мюнхені Україні було запропоновано вступити до Альянсу, сьогодні не було б війни в Україні”, – вважає Пьотр Вавжик.
Також представник польського МЗС зауважив, що країни Західної Європи, Франція і Німеччина, загалом завжди були проти приєднання України до ЄС та НАТО. А позиція Пісторіуса дійсно може негативно вплинути на процес прийняття України до Альянсу, оскільки тут важлива одностайність усіх членів НАТО.
Заступник голови МЗС Польщі підкреслив, що офіційна Варшава підтримує вступ України до НАТО та впевнена, шо це має статися якомога швидше.
Бекграунд. Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прийняв запрошення та візьме участь у саміті НАТО, який відбудеться в липні в литовському місті Вільнюс. Під час зустрічі лідери обговорюватимуть, зокрема, питання членства України в Альянсі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].