Євросоюз виділить на термінове нарощування виробництва боєприпасів 500 млн євро
Фон дер Ляєн розраховує, що закон щодо підтримки виробництва боєприпасів приймуть до початку літа

Єврокомісія (ЄК) затвердила законодавчу пропозицію щодо підтримки виробництва боєприпасів європейською промисловістю відповідно до плану термінових поставок снарядів і ракет Україні та поповнення державами-членами ЄС власних запасів, на що ЄК виділить 500 млн євро.
«Закон спрямований на нарощування виробничих потужностей ЄС та вирішення проблеми поточної нестачі боєприпасів та ракет, а також їх компонентів», – йдеться в комюніке Єврокомісії.
У документі повідомляється про виділення Єврокомісією на ці цілі 500 млн євро «за рахунок перерозподілу різних інструментів, зокрема, Європейського фонду оборони та майбутнього регламенту EDIRPA (European defence industry reinforcement through common procurement act – зміцнення європейської оборонної промисловості через закон про спільні закупівлі).
Нова пропозиція ЄК включає:
- інструмент фінпідтримки зміцнення промислових потужностей ЄС щодо випуску відповідної оборонної продукції;
- механізм аналізу, моніторингу та більш точного прогнозування наявності вузьких місць у ланцюжках поставок;
- запровадження тимчасової нормативно-правової бази на вирішення проблеми нестачі боєприпасів.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн нагадала про узгоджений Радою ЄС план із трьох пунктів:
1) постачання Україні снарядів зі складів держав-членів за підтримки Європейського фонду світу у розмірі 1 млрд євро;
2) спільні закупівлі країнами ЄС боєприпасів для України та своїх збройних сил також на 1 млрд євро;
3) третій пункт, над яким зараз іде робота – «нарощування та прискорення оборонно-промислового виробництва боєприпасів у Європі».
Фон дер Ляєн назвала нарощування оборонно-промислових потужностей по всьому Євросоюзу «критично важливою частиною стратегічної спроможності Європи захищати свої інтереси та цінності та сприяти підтримці миру на нашому континенті».
У Єврокомісії уточнюють, що «фінансова підтримка надаватиметься у вигляді грантів на різні дії, що сприятимуть зусиллям європейської оборонної промисловості щодо збільшення своїх виробничих потужностей та усунення виявлених вузьких місць».
В ЄК також повідомляють, що нова пропозиція буде передана на розгляд Європарламенту. Єврокомісія розраховує на швидке ухвалення регламенту – до літа 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].