Норвегія відновить видобуток нафти в Баренцевому морі через тиск росії
Країна збиралася обмежити видобуток і переходити на “зелену” енергетику, але поставки нафти різко впали, що загрожує енергетичною кризою

Найбільші нафтогазові компанії Норвегії мають намір відновити геологорозвідку та видобуток нафти в арктичних зонах Баренцевого моря. Вони зіткнулися із скороченням поставок нафти з росії та вимогами Євросоюзу наростити власні постачання.
Джерело. Про це пише агентство Bloomberg із посиланням на представників норвезьких енергетичних компаній.
На півночі Баренцева моря знаходиться близько 60% всіх запасів вуглеводнів Норвегії, проте їх важко видобувати, і компаніям доведеться розщедритися на створення супутньої інфраструктури.
Більше того, погодні умови в цій зоні набагато жорсткіші і потребують складних технічних рішень, а відповідно й інвестицій. З урахуванням тренду на зелену енергетику норвезькі компанії взагалі думали, що ці родовища залишаться не освоєними, проте російське вторгнення все змінило, і тепер цих запасів потребує Європа.
Наразі норвезькі компанії розробляють два родовища в Баренцевому морі – це «Голіаф» та «Сновіт», вони знаходяться в південній частині моря, що значно спрощує видобуток у цьому регіоні, оскільки теплі води Гольфстріму доходять до цих країв і запобігають замерзанню вод. Однак основні незаймані запаси знаходяться на півночі, де погано розвинута інфраструктура і майже не має населених пунктів.
Але Норвегія хоче цю ситуацію виправити. Міністр енергетики Норвегії Терьє Аасланд закликав національні нафтогазові компанії не стримуватися і докласти максимум зусиль для розробки нових родовищ. Активісти наполягають, що буріння нових свердловин під час кліматичної кризи порушує основні права людини. Норвезький суд не став на бік активістів, проте вони продовжують розгляд у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).
Тим часом, компанії продовжують розвивати свої плани освоєння нових родовищ, хоч і чекають на рішення суду. Var Energi нарощує свої інвестиції і вже виявила два нових родовища у досить зручній для розробки зоні Баренцевого моря. Найбільша нафтогазова компанія Норвегії Equinor також переглядає свої плани щодо розробки родовищ на користь їхнього значного нарощування саме у північних широтах. За словами віце-президента компанії Грете Біргіт Хааланд, Equinor зосередиться на розвитку родовища «Вістінг».
«Вістинг» вважається одним із найбільших родовищ у регіоні, його запаси оцінюються в 500 млн барелів нафти, проте ключова складність розробки родовища – повна відсутність інфраструктури. Найближчий населений пункт – за 310 км.
Бекграунд. Нагадаємо, польська Orlen інвестує в пошук та видобуток газу майже 60 млрд злотих.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].