Уряд Польщі дозволив топити ворожі кораблі, які загрожуватимуть газопроводу з Норвегії
Розвідка НАТО попередила, що росія складає карти критичної інфраструктури країн блоку на суші та під водою, готуючись до ударів

Після попередження НАТО про те, що росія може чинити диверсії з метою пошкодження підводної енергетичної інфраструктури, уряд Польщі схвалив проект закону, який дозволить військовим потопити ворожий корабель, що загрожуватиме ключовому газопроводу з Норвегії через Балтійське море.
Джерело. Про це пише Reuters.
У «виняткових ситуаціях» і коли інші варіанти вичерпано, військовим буде дозволено зірвати терористичну атаку, потопивши ворожий корабель або літак, заявив уряд у четвер.
Крім того, буде створено постійну базу берегової охорони в розташованому біля кордону з Німеччиною порту Свиноуйсьце, де знаходиться ЗПГ-термінал.
Газопровід з Норвегії Baltic Pipe, що проходить через Данію та Балтійське море, був відкритий 27 вересня 2022 року – наступного дня після вибуху на Північних потоках (з якими він перетинається). Газ почав постачатись у жовтні, потужність трубопроводу – 10 млрд кубометрів на рік.
На церемонії відкриття Baltic Pipe прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив: «Епоха російського домінування в газовій сфері добігає кінця. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирством».
Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон назвала газопровід із Норвегії «ключовим проектом для забезпечення безпеки постачання до регіону».
Підготовлений урядом Польщі законопроект щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.
Цього тижня помічник генерального секретаря НАТО з розвідки та безпеки Девід Каттлер заявив, що росія складає карти критично важливої інфраструктури країн блоку на суші та під водою, готуючись до ударів по підводним об'єктам у Європі та Північній Америці. Зокрема, «росія може націлитись на підводні кабелі», сказав він.
Бекграунд. У квітні спільне розслідування скандинавських ЗМІ показало, що десятки російських науково-дослідних та рибальських суден складали карту підводної інфраструктури країн регіону. Так вони намагалися зібрати інформацію, яка б допомогла паралізувати енергопостачання Північно-Західної Європи або влаштувати диверсії, у тому числі шляхом перерізання кабелів живлення та передачі даних, заявили у західних спецслужбах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].