SpaceX планує до кінця травня запустити ще три групи інтернет-супутників Starlink

SpaceX планує до кінця травня запустити ще три групи інтернет-супутників Starlink

Компанія вивела на орбіту вже майже 4,4 тис. таких супутників

SpaceX планує до кінця травня запустити ще три групи інтернет-супутників Starlink
Фото: flickr.com

Американська компанія SpaceX планує до кінця травня здійснити запуски на орбіту ще трьох партій мінісупутників для поповнення орбітального угруповання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Це випливає з даних спеціалізованого видання Spaceflight Now, передає «Інтерфакс-Україна».

У травні SpaceX уже здійснила два запуски інтернет-супутників Starlink. Останній було виконано 10 травня за допомогою ракети-носія Falcon 9.

Він став 84-м за рахунком запуском інтернет-супутників із травня 2019 року в межах проєкту Starlink і 15-м із початку поточного року. З урахуванням нинішнього запуску SpaceX вивела на орбіту вже майже 4,4 тис. таких супутників. Частина з них вийшла з ладу або зійшла з орбіти. Понад 4 тис. апаратів залишаються на орбіті в робочому стані.

Бекграунд. Зараз компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі. Інтернет-мережа Starlink доступна користувачам у 53 країнах, зокрема в Північній і Південній Америці, Європі, Азії, Африці та Австралії. За даними Пентагону, послугами цих супутників також активно користуються американські військові.

У перспективі SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів (а в подальшому – з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дасть змогу забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом до інтернету в будь-якому куточку планети. Загальну суму інвестицій у реалізацію проєкту оцінюють у $10 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло