СБУ викрила підсанкційного олігарха Фукса на масштабних фінансових махінаціях

СБУ викрила підсанкційного олігарха Фукса на масштабних фінансових махінаціях

З 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній більш ніж на 100 млрд грн

СБУ викрила підсанкційного олігарха Фукса на масштабних фінансових махінаціях
Фото: Радіо Свобода

СБУ викрила підсанкційного олігарха Павла Фукса на масштабних фінансових махінаціях.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Слідство встановило, що з 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній більш ніж на 100 млрд грн. За матеріалами розслідування, його холдинг підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках.

Згодом ділки за безцінь викуповували в банківських установ «кредитні зобов’язання» цих об’єктів, що надавало змогу втручатися в їхню господарську діяльність. Активи українських заводів і інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства.

Правоохоронці стверджують, що Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок і реальних «замовників» через складні фінансові махінації. Для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур.

У ході відповідних махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Сума збитків державі від однієї з таких оборудок сягає майже 100 млн грн.

СБУ заарештувала корпоративні права й рахунки 101 задіяної у протиправній діяльності компанії, права вимоги більш ніж за 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів учасників схеми. Частину арештованих активів уже передали в управління АРМА.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що СБУ та БЕБ повідомили про підозру Фірташу. Правоохоронці викрили схему, яка завдала збитків бюджету країни в розмірі 18 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло